Linspire 6.0 z licencjami Microsoftu

Korporacja Linspire wydała nową wersję swojego komercyjnego systemu operacyjnego. Linspire 6.0 bazuje na Ubuntu 7.04 i posiada dużo płatnych komponentów, które zwiększają funkcjonalność dystrybucji.

Linspire 6.0

Linspire 6.0

Linspire to płatna dystrybucja Linux, bazująca na Ubuntu Feisty Fawn. Twórcy pragnęli stworzyć w pełni funkcjonalny system operacyjny, który nie posiada tak widocznych braków w oprogramowaniu i funkcjach, jak w przypadku najpopularniejszych darmowych dystrybucji open source. Udało się to dzięki wykorzystaniu licencjonowanych sterowników, kodeków i aplikacji. Oprócz wsparcia dla wiekszości najpopularniejszych formatów multimedialnych należy wspomnieć o obsłudze technologii zapożyczonych z systemu Windows: Windows Media, True Type Fonts i konwerterze Open XML (pozwala na korzystanie z plików *.docx poprzez OpenOffice.org)

Larry Kettler, dyrektor generalny korporacji Linspire, powiedział o najnowszym produkcie: "Nadal kontynujemy tradycję Linspire, oferując jeszcze lepsze możliwości nowym użytkownikom systemu Linux. Linspire 6.0 pomniejsza przepaść między oprogramowaniem open source, a komercynymi aplikacjami, łącząc najlepsze cechy obu stron w jeden, łatwy w użytkowaniu i produktywny system operacyjny."

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.


Zobacz również