Linus Torvalds pokazuje swoje nietypowe stanowisko pracy

Linus Torvalds, ojciec systemu Linux, zaprasza nas do siebie, aby pochwalić się bardzo nietypowym stanowiskiem pracy. Jeśli któryś z naszych czytelników ma bałagan na biurku, pocieszę go - najlepsi tez tak mają.

Trzeba przyznać, że równoczesne chodzenie po bieżni i praca na komputerze to skojarzenie raczej nietypowe, ale jak zobaczymy - sprawdza się w praktyce. Tak właśnie wygląda aktualne stanowisko pracy Linusa. Poprzednie jest tak zawalone różnymi rodzajami sprzętu i gadżetów elektronicznych, że praktycznie nie ma miejsca na kreatywną pracę. Jak mówi Torvalds, jeśli kupuje jakąś nową rzecz, nie ma siły pozbyć się starej, jak np. twardych dysków, których stos zalega na jego biurku. Poniżej filmik ukazujący wizytę u Linusa - niestety, bez polskich napisów.

Jako że nie wszyscy nasi czytelnicy interesują się systemem Linux, a co za tym idzie mogą nie wiedzieć, kim jest pan na filmie, wyjaśnię na koniec, że Torvalds urodził się pod koniec grudnia 1969 roku, a 15 X 1991 roku zaprezentował światu jądro Linux, inspirowane edukacyjnym systemem Minix. Pchnęło to gwałtownie rozwój wolnego oprogramowania, a Torvalds otrzymał od tego czasu liczne nagrody i wyróżnienia - z nazwaniem asteroidy na jego cześć włącznie. Obok Windowsa i Mac OS X to właśnie Linux (w wielu odmianach) jest trzecim najpopularniejszym systemem desktop na świecie.

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa 2023