Linux Mandrake 10.1 RC1 - coraz bliżej finału

Pojawiła się końcowa wersja testowa dystrybucji Mandrake, która być może stanie się produktem finalnym. Obecnie trwają prace nad wykryciem drobnych błędów i dopracowaniem szczegółów.

"Release Candidate" to produkt w ostatecznej fazie testów. Jeżeli nie zostaną znalezione w nim błędy, to stanie się programem finalnym. Linux Mandrake jest ceniony za swoją niezwykłą stabilność połączoną z bogactwem dodatków i narzędzi, które można znaleźć w pakiecie instalacyjnym.

Darmowa dystrybucja w wersji dla komputerów klasy i586 i wyższej, rozprowadzana jest na trzech płytach i zawiera wszystkie podstawowe, niezbędne do działania systemu składniki (jądro systemu w wersji 2.6.8) oraz dodatkowo kilka niezwykle przydatnych aplikacji, takich jak interfejsy graficzne KDE 3.2.3 i GNOME 2.6, narzędzia deweloperskie, narzędzia internetowe, oprogramowanie biurowe oraz system zarządzania bezpieczeństwem.

Sam proces instalacyjny systemu jest niezwykle prosty i intuicyjny, głównie za sprawą profesjonalnie przygotowanego instalatora. Pobrany plik obrazu można wypalić na płycie za pomocą większości programów do nagrywania płyt CD. Najnowsza wersja zawiera między innymi kernel 2.6.8 (dodatkowe 2.6.9rc), KDE 3.2.3, gnome 2.6, mozilla 1.7.2, glibc 2.3.3, gcc 3.4.1 oraz samba 3.0.6.

Dystrybucję Linux Mandrake 10.1 RC1 można już pobierać z naszego serwisu:

- Linux Mandrake 10.1 RC 1 CD1

- Linux Mandrake 10.1 RC 1 CD2

- Linux Mandrake 10.1 RC 1 CD3