Linux Mint Cassandra XFce jest już dostępna!

Wszystkich zwolenników środowiska graficznego XFce na pewno ucieszy fakt wydania stabilnej wersji Linux Mint Cassandra 3.0 XFce. Jest to następna zmodernizowana wersja popularnej dystrybucji Linux Mint serii Cassandra.

Linux Mint to znana dystrybucja, której korzenie sięgają projektu Debian. Jest to w rzeczywistości mocno zmodyfikowany system Ubuntu Feisty Fawn. Z tego też powodu użytkownik może wykorzystać wszystkie składnice pakietów Ubuntu. Linux Mint jest przede wszystkim przeznaczony do pracy biurowej oraz multimediów, dlatego nie odnajdzie się tam niestety profesjonalnego oprogramowania sieciowego oraz serwerowego. System odznacza się bardzo stabilną i szybką pracą oraz prostą konfiguracją. Mint Linux Team oferuje również płatne wsparcie w postaci pomocy technicznej i rozszerzonych składnic pakietów.

Linux Mint Cassandra 3.0 XFce to jedna z dostępnych wersji systemu Linux Mint 3.0. Oprócz zainstalowanych narzędzi mintInstall, mintDisk oraz mintWiFi można w niej również odnaleźć xfcemintConfig i xfcemintDesktop. Wiele praktycznych aplikacji do codziennej pracy i rozrywki nieznacznie tylko różni się od domyślnego zestawienia programów bazowego Linux Mint. Amarok został zastąpiony przez Exaile, a Network Manager przez Wicd. Oczywiście środowiskiem graficznym tego wydania jest XFce, które zapewnia bardzo szybkie działanie nawet na słabszych maszynach.

Więcej informacji znajduje się na stronie projektu Linux Mint.