Linux Mint Daryna coraz bliżej

Twórcy dystrybucji Mint udostępnili drugie wydanie RC najnowszej edycji Linux Mint KDE 4.0. System coraz bardziej upodabnia się do głównej edycji.

Linux Mint Daryna coraz bliżej
Po dużym sukcesie wydań nazwanych Cassandra i Bianca twórcy projektu Mint przygotowują się do wydania kolejnej serii swoich produktów. Edycja 4.0 Daryna bazuje na Ubuntu Gutsy Gibbon i jest w pełni z nim kompatybilna. W projekcie można odnaleźć wiele modyfikacji głównej dystrybucji wykorzystującej środowisko graficzne Gnome. Jedną z takich modyfikacji jest Linux Mint KDE, który jak sama nazwa wskazuje, korzysta z możliwości KDE. Niestety, tylko Mint Main Edition posiada wszystkie aplikacje i usprawnienia stworzone specjalnie dla rodziny Mint. Deweloperzy w tej kwestii pracują nad ujednoliceniem wszystkich gałęzi projektu.

Mint Daryna KDE RC 2 działa z jądrem 2.6.22-14 oraz KDE 3.5.8. Można w niej odnaleźć między innymi Mozilla Thunderbird 2.0 oraz zmodyfikowane wydania Mozilla Firefox i Sunbird 0.7. System będzie dystrybuowany w postaci obrazów płyt DVD, lecz niewykluczone jest, iż wkrótce pojawi się wersja miniKDE. Więcej informacji można odnaleźc na stronie projektu.