Linux: Steam for Linux Beta publicznie otwarty. Fajny prezent pod choinkę

Firma Valve przygotowała świąteczny prezent dla użytkowników Linuksa i poinformowała o publicznym otwarciu programu Steam for Linux Beta. Instalujcie klienta i grajcie w takie tytuły jak "Amnesia", czy "Trine 2.

Niedawno firma Valve udostępniła klienta Steam dla Linuksa w wersji beta. Aby skorzystać z tej usługi należało jednak spełnić dwa warunki: zdobyć zaproszenie do beta testów i korzystać z Ubuntu. Bariera ta została jednak szybko pokonana przez pomysłowych "linuksiarzy", którzy skorzystali np. z gotowego przepisu podanego przez serwis omgubuntu.co.uk.

Co interesujące, właśnie okazało się, że firma Valve postanowiła przygotować dla użytkowników Linuksa prezent pod choinkę i poinformowała o publicznym otwarciu swojego programu, dzięki czemu nie muszą oni już czekać z utęsknieniem na to, że zostaną wylosowani do beta testów, lub próbować radzić sobie w inny sposób.

Podczas uruchamiania usługi do dyspozycji testerów oddano około 25 gier. W momencie pisania tego tekstu ich liczba wynosi ok. 40 (np.: "Team Fortress 2", "Amnesia", "Trine 2") i z czasem ma stale rosnąć, chociaż obecnie niestety nie wiadomo o jakie pozycje może chodzić. Ruch w kierunku otwarcia dostępu do Steam for Linux Beta może jednak świadczyć, że jesteśmy już coraz bliżej wydania jego pełnej wersji.

Aby skorzystać z usługi Valve wystarczy, że pobierzemy ostatnią wersję klienta Steam Linux, lub uaktualnimy obecnie posiadanego. Wraz z nim czekają nas m.in. następujące zmiany:

- usunięcie problemu z nadmiernym obciążeniem CPU podczas uruchomienia "Team Fortress 2"

- usunięcie problemu ze stabilnością podczas uruchamiania "Cubemen"

- usprawnienia w trybie Big Picture

Pobierz: klient Steam Linux

Więcej informacji: tutaj