Linux XP Desktop - rosyjski atak na Windows XP i Vistę

Deweloperzy Linuksa XP wracają do walki o użytkowników. Najnowsza wersja systemu Linux XP Desktop 2008 mami internautów vistopodobnymi efektami i witryną do złudzenia przypominającą strony Microsoftu.

Po wielkiej premierze w 2006 roku, dystrybucja błyskawicznie przeskoczyła na dość wysoką pozycję w rankingu Distrowatch.com. Podobnie jest i teraz: w zestawieniu półrocznym Linux XP znajduje się na 65. pozycji, a w miesięcznym - już na 45.

Założeniem rosyjskich programistów od początku było takie przekształcenie środowiska GNOME, żeby prezentowało się i możliwie najwierniej oddawało sposób działania systemów Microsoftu: XP i Visty.

Linux XP Desktop - rosyjski atak na Windows XP i Vistę

Witryna reklamująca Linux XP Desktop wyraźnie nawiązuje do stron Microsoftu i Apple.

Twórców Linux XP Desktop należy pochwalić za słuszne podejście. Choć bazą dla systemu jest Fedora, nie chcą oni zasypywać internautów liczbami ("kernel 2.6.x, GNOME 2.xx" itp.), próbują raczej trafiać bezpośrednio do zwolenników Windows.

Dlatego chwalą się panelem konfiguracyjnym podobnym do Panelu sterowania, wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwą instalacją dystrybucji i aplikacji (również tych dla Win32) oraz nowymi tapetami i odświeżonym interfejsem.

Dodatkowe informacje: Linux XP Desktop 2008 (w języku angielskim)