Linux a telefony komórkowe

Pojawiła się wersja 3.0 popularnego narzędzia dla systemu Linux, służącego do komunikacji między komputerem, a telefonami komórkowymi. Nastąpiło wiele zmian w kodzie źródłowym, dodano również całkiem nową funkcję.

kAnyRemote

kAnyRemote

AnyRemote to projekt stworzony na bazie btexmms i bluemote, którego celem jest zaprojektowanie uniwersalnej aplikacji zarządzającej połączeniem między telefonem komórkowym, a komputerem. W grę wchodzi połączenie kablowe, Bluetooth oraz podczerwień. Program jest kompatybilny z kilkoma najpopularniejszymi modelami SonyEriccson, Sagem, BenQSimens, Nokii i Motoroli. AnyRemote współpracuje z aplikacjami amarok, kscd, noatun, xmms, kuickshow, kview, digicam, kaffeine oraz mplayer, chociaż może być skonfigurowany do pracy z każdym innym programem.

Wersja 3.0 posiada nową funkcję o nazwie Set. Jej działanie polega na przesłaniu do telefonu konkretnego obrazu i wyświetleniu go na ekranie urządzenia. Przepisano także na nowo kod źródłowy klienta java, co zaowocowało przyśpieszonym działaniem aplikacji. Dodano również plik konfiguracyjny do Kpdf oraz aplikację Impress.

Pobierz AnyRemote

Więcej informacji znajduje się na stronie domowej producenta. Można tam również odnaleźć graficzne interfejsy dla programu (KAnyRemote, GAnyRemote).