Linux dla biznesu

Ukazała się stabilna wersja systemu AUSTRUMI 1.5.0. Dodano do niej wiele aplikacji i zaktualizowano stare, nie powiększając zarazem małej wielkości całej dystrybucji.

Linux dla biznesu

AUSTRUMI

AUSTRUMI 1.5.0 to Linux w wersji Live, przeznaczony do prac biznesowych. Dzięki małym rozmiarom (ok. 50 MB), można go z powodzeniem umieścić na karcie flash. Dystrybucja posiada wszystkie narzędzia potrzebne do pracy biurowej i projektów biznesowych. W zestawie można odnaleźć przeglądarkę obrazów, graficzny kalkulator, edytory tekstu, słowniki, edytory HTML, przeglądarki PDF i PostScript, komunikator SKYPE, narzędzia sieciowe (klient Samba, SSH, Telnet, skanery sieci, itp.), przeglądarka internetowa (Firefox) i wiele innych. Można tam odnaleźć również oprogramowanie dla serwerów FTP, pocztowych i webowych. Znalazło się miejsce również dla odtwarzacza MPlayer i simplecdrx (nagrywanie płyt CD). Oprócz tego AUSTRUMI zawiera wszystkie narzędzia systemowe potrzebne do zarządzania zasobami komputera.

Pobierz plik

W wersji 1.5.0 dodano kilka nowych aplikacji: gnu biff (program pocztowy), gtk-iptables, xonclock (zegar analogowy w rogu ekranu), Xpad (notatki) oraz HomeBank. Zaktualizowano: AbiWord, Bluefish, Firefox, GIMP, GQview, Nmap, NTFS-3G, OpenSSH, PHP, Xchat i X.Org. Dodatkowo zamieniono Unionfs na Aufs, Apache na Hiawatha, gtkfind na Searchmonkey, aria2 na wget, XProc na HardInfo i na końcu wprowadzono nowe jądro Linux w wersji 2.6.20.6. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu.