Linux-dla-gracza 0.94 - do pobrania

Pojawiła się wersja 0.94 systemu live.linuX-gamers.net - dystrybucji Linuksa udostępnianej w postaci obrazu ISO i zawierającej kilkanaście darmowych gier. Można z nich korzystać po uruchomieniu komputera z płyty DVD, bez konieczności naruszania systemu Windows zainstalowanego na dysku twardym.

Aby uruchomić gry dostępne w live.linuX-gamers.net, należy pobrać obraz ISO, wypalić go na płycie DVD i wystartować z niej komputer. W wersji 0.94 umieszczono następujące gry: Astromenace, Btanks, BzFlag, Glest, Maniadrive, Nexuiz, Openarena, Sauerbraten, Teeworlds, Warsow, Warzone2100, Widelands, World of Padman.

Oprócz nich w systemie pojawiły się paczki ze sterownikami do akceleratorów 3D, które należy samodzielnie zainstalować.

Minimalne wymagania

Aby skorzystać z live.linuX-gamers.net, komputer musi spełniać pewne minimalne wymagania: konieczne jest posiadanie procesora kompatybilnego z x86 (Intel, AMD), przynajmniej 512 MB pamięci RAM (zalecamy 1 GB lub więcej) oraz wydajny akcelerator 3D.

Deweloperzy twierdzą, że wszystkie zawarte na płycie gry dobrze pracują na maszynie testowej z Athlonem 1800+, 512 MB pamięci RAM i Radeonem 8500.


Zobacz również