Linux dla każdego

W trakcie opracowywania znajduje się nowa, bardziej przyjazna dla użytkowników dystrybucja Linuksa, dostępna obecnie w wersji testowej.

W trakcie opracowywania znajduje się nowa, bardziej przyjazna dla użytkowników wersja Linuksa, znacznie różniąca się od obecnie dostępnych dystrybucji tego systemu operacyjnego. Nowy, niezależny Linux został nazwany Indy od angielskiego słowa independence (niezależność).

Jego autorzy postawili sobie za cel spopularyzowanie tego systemu operacyjnego, wychodząc z założenia, że cel ten można osiągnąć jedynie poprzez przygotowanie oprogramowania, które spełni oczekiwania użytkowników indywidualnych i będzie łatwe w obsłudze. Dotychczasowe rozwiązania zastosowane w Linuksie zostały w dużym stopniu zaczerpnięte z systemu operacyjnego Unix, przeznaczonego dla dużych organizacji (uniwersytety, duże przedsiębiorstwa), i wymagały zaawansowanej wiedzy informatycznej lub nawet opieki administratora. Dlatego z systemu Indy usunięto większość zaawansowanych narzędzi programistycznych i sieciowych, natomiast rozszerzono go o oprogramowanie służące szeroko pojętej rozrywce (gry, edytory grafiki oraz narzędzia do obróbki dźwięku) oraz proste narzędzia, np. do planowania domowego budżetu.

Dostępna jest już wersja testowa systemu Linux Indy, jednak przed dokonaniem instalacji należy zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie poświęconej całemu projektowi.

Więcej informacji: independence.seul.org/index.shtml


Zobacz również