Linux dla laików

Producenci różnych dystrybucji Linuksa starają się przekonać użytkowników komputerów, że system ten może być równie prosty w obsłudze i atrakcyjny wizualnie, jak Windows XP czy MacOS X. Taki właśnie jest Xandros Linux 2.0.

Autorzy systemu zwracają uwagę na kilka jego zalet. Po pierwsze, łatwa instalacja. Producent zapewnia, że do przeprowadzenia całego procesu wystarczą cztery kliknięcia myszą. Brzmi obiecująco. Po drugie, przyjazne środowisko graficzne, oparte na zmodyfikowanej wersji KDE 3.1.4. Po trzecie (dotyczy tylko wersji Deluxe za 100 dolarów), możliwość uruchomienia popularnych aplikacji Windows: Microsoft Office, Adobe Photoshop, oraz Macromedia Dreamweaver dzięki oprogramowaniu CodeWeaver CrossOver. Po czwarte, nagrywanie płyt CD metodą przeciągania z poziomu systemowego menedżera plików. Po piąte, łatwe współdzielenie zasobów w sieciach Windows.

Xandros Linux korzysta z jądra linuksowego w wersji 2.4.22. Zawiera pakiet biurowy OpenOffice 1.1, obsługujący m.in. dokumenty w formatach MS Office oraz przeglądarkę internetową Mozilla 1.4. Choć opiera się na oprogramowaniu &open source&, za wszystkie te atrakcje trzeba zapłacić, bo zarówno wersja rozszerzona, jak i podstawowa są rozpowszechniane na zasadach komercyjnych. Cena, oprócz oprogramowania, obejmuje 30-dniową pomoc techniczną.

http://www.xandros.com

Cena: 40 USD


Zobacz również