Linux uzdrowicielem

Rząd hiszpańskiej prowincji Extremadura zawarł umowę z koncernem IBM na przeprowadzenie migracji oprogramowania pracującego w tamtejszym systemie zdrowia na rozwiązania oparte o system operacyjny Linux. Cała operacja zaplanowana jest na najbliższe cztery lata.

Migracją objętych zostanie 14 tysięcy pracowników hiszpańskiej organizacji zdrowia Servicio Extremeno de Salud, pracujących w 14 szpitalach, 107 centrach zdrowia i około 300 poradniach miejskich. IBM wspomogą firmy CESEC, Mestea, SAP i T-Systems.

Zgodnie z założeniami, realne korzyści z wdrożenia linuksowego oprogramowania powinna odnieść nie tylko administracja, ale i sami pacjenci. Zautomatyzowana zostanie bowiem procedura przyjęć oraz przetwarzania wyników testów, co pozwoli na unikanie zbędnych wizyt lekarskich, polepszą się również możliwości diagnozowania. Personel lekarski, pielęgniarski, oraz pracownicy administracyjni będą mieli nieskrępowany i pełny dostęp do potrzebnych im informacji, a to m.in. dzięki wprowadzeniu elektronicznych akt pacjenta.


Zobacz również