Linux w salonie

Firma Video Without Boundaries zaprezentowała na targach Computex 2003 urządzenie o nazwie Lafayette MediaReady 4000 - czyli połączenie stacjonarnego odtwarzacza DVD, tunera, komputera i dysku sieciowego. Urządzenie pracuje pod kontrolą zmodyfikowanej wersji systemu Linux.

Linux w salonie

Lafayette MediaReady 4000

MediaReady 4000 może odtwarzać płyty DVD, a także zapisane na płytach CD pliki w formatach MPEG-1, MPEG-2 oraz MPEG-4. Urządzenie może również posłużyć do przeglądania stron WWW, wysyłania i odbierania poczty elektronicznej, odtwarzania muzyki (płyty CD Audio i pliki MP3) a także udostępniania danych w sieci lokalnej. MediaReady 4000 nie ma co prawda wbudowanego twardego dysku, ma za to złącza USB i FireWire oraz kartę sieciową, co pozwala na podłączenie zewnętrznych napędów i udostępnianie ich zawartości w sieci lokalnej.

Po podłączeniu do Internetu, urządzenie może posłużyć do surfowania po Sieci i czytania korespondencji, a także kopiowania muzyki i filmów. MediaReady 4000 sprzedawany będzie w komplecie z bezprzewodową klawiaturą i pilotem (co ułatwi nawigację w Sieci). Odtwarzacz jest też oczywiście wyposażony w komplet złączy audio i wideo. Cenę urządzenia ustalono na 399 USD.

Więcej informacji:

http://www.vwbinc.com