Linux z płyty

Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda praca z systemem Linux, a nie wiesz jak to zrobić, boisz się lub nie chcesz instalować go na dysku twardym komputera, to dystrybucja Gnoppix 0.8.2.2 jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. Wystarczy pobrać z naszego serwisu obraz ISO, nagrać go na płytę i uruchomić system z CD-ROM'u.

Linux z płyty

Gnoppix

Linux automatycznie uruchomi się na komputerze, będzie można na nim normalnie pracować a jednocześnie systemowe pliki Windowsa i partycje na dysku twardym pozostaną nienaruszone.

Dystrybucja oparta jest na wydaniu Ubuntu (jednej z odmian Debiana). Gnoppix jest podobny do popularnego wydania Knoppix, z tą różnicą, że nie wykorzystuje środowiska graficznego KDE, lecz GNOME. Według zapewnień producenta nawet ludzie nie mający wcześniej nic wspólnego z "pingwinem" bez problemu poradzą sobie z tym systemem - automatycznie rozpoznaje urządzenia zainstalowane w komputerze, posiada wsparcie dla większości kart graficznych, dźwiękowych, urządzeń SCSI i USB, a także dołączonych urządzeń peryferyjnych (np. drukarek).

Oprócz systemu na płycie dołączone jest darmowe oprogramowanie takie jak przeglądarka internetowa, pakiet biurowy, przeglądarka grafiki, menedżer plików, odtwarzacz multimediów, klient pocztowy i inne narzędzia niezbędne w codziennej pracy.

W najnowszej wersji poprawiono zabezpieczenia systemowe oraz rozwiązano problemy z wyświetlaniem obrazu na starszych laptopach (w rozdzielczości 640x480 oraz 800x600).

Zapraszamy do pobrania pliku z naszego serwisu.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.