Linux z płyty

Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda praca z systemem Linux, a nie wiesz jak to zrobić, boisz się lub nie chcesz instalować go na dysku twardym komputera, to dystrybucja Gnoppix 0.8.2.2 jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. Wystarczy pobrać z naszego serwisu obraz ISO, nagrać go na płytę i uruchomić system z CD-ROM'u.

Linux z płyty

Gnoppix

Linux automatycznie uruchomi się na komputerze, będzie można na nim normalnie pracować a jednocześnie systemowe pliki Windowsa i partycje na dysku twardym pozostaną nienaruszone.

Dystrybucja oparta jest na wydaniu Ubuntu (jednej z odmian Debiana). Gnoppix jest podobny do popularnego wydania Knoppix, z tą różnicą, że nie wykorzystuje środowiska graficznego KDE, lecz GNOME. Według zapewnień producenta nawet ludzie nie mający wcześniej nic wspólnego z "pingwinem" bez problemu poradzą sobie z tym systemem - automatycznie rozpoznaje urządzenia zainstalowane w komputerze, posiada wsparcie dla większości kart graficznych, dźwiękowych, urządzeń SCSI i USB, a także dołączonych urządzeń peryferyjnych (np. drukarek).

Zobacz również:

  • Użytkowniku MacBooka! Sprawdź, czy otrzymasz aktualizację do najnowszej wersji macOS

Oprócz systemu na płycie dołączone jest darmowe oprogramowanie takie jak przeglądarka internetowa, pakiet biurowy, przeglądarka grafiki, menedżer plików, odtwarzacz multimediów, klient pocztowy i inne narzędzia niezbędne w codziennej pracy.

W najnowszej wersji poprawiono zabezpieczenia systemowe oraz rozwiązano problemy z wyświetlaniem obrazu na starszych laptopach (w rozdzielczości 640x480 oraz 800x600).

Zapraszamy do pobrania pliku z naszego serwisu.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.