Linux zapewnia bezpieczeństwo w transakcjach online

Australijska firma Cybersecurity rozmawia z dwoma narodowymi bankami nad możliwością wykorzystania na komputerach klientów bootowalnej dystrybucji Linuksa. Coastguard, bo tak nazywa się dystrybucja, ma zapewniać większe niż Windows bezpieczeństwo w trakcie przeprowadzania transakcji online.

Jak twierdzi Rohan Tronson, menedżer projektu Coastguard, ofertą zainteresowały się dwa duże australijskie banki. Choć jeden z nich wprowadza już tokeny, akcja nie poszła na marne, gdyż Coastguard może zostać wykorzystany w innej sekcji banku.

Wkrótce rozpoczną się kolejne rozmowy. Tronson nie oczekuje jednak przesadnie spontanicznej reakcji od wielkich instytucji - twierdzi nawet, że prawdopodobnie pierwszymi stosującymi w praktyce Coastguard firmami będą mniejsze, regionalne banki oraz niewielkie przedsiębiorstwa oferujące inne usługi finansowe.

Zobacz również:

  • Dark Web Monitoring - czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?
  • Które banki mają najczęściej awarie w 2021 roku?
  • Zrekonstruowano nagranie ostatniego wilka tasmańskiego

Cybersecurity może mieć problemy z zaistnieniem na rynku - żaden z większych banków nie opracował instrukcji korzystania z konta online dla Linuksa. Firma wyraża jednak gotowość niesienia pomocy i przystosowania systemu do potrzeb czy przyzwyczajeń klientów.

Przygotowana przez Cybersecurity dystrybucja Knoppiksa wygląda i zachowuje się jak Windows XP. Czyżby więc trafiła do nich choć część raportu należącego do kampanii "Get the facts"?

Więcej informacji: ZDNet