LinuxAcademy

Krakowska Akademia Ekonomiczna podjęła przedsięwzięcie, mające na celu popularyzację wiedzy o systemie operacyjnym Linux.

W Krakowie powstaje przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzacja wiedzy o systemie Linux. W Linux Academy odbywać się będą darmowe wykłady na jego temat. Projekt powstał z inicjatywy serwisu LinuxNews i Koła Naukowego Informatyki przy AE w Krakowie.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia utrzymują, iż coraz więcej osób interesuje się platformą Linux i z pewnością użytkownicy ci chcieliby poszerzać swoją wiedzę na temat tego systemu. Dla większości osób najciekawszą formą zdobywania informacji jest uczestnictwo w specjalistycznych wykładach, zamiast studiowania grubych tomów instrukcji załączonych do konkretnych wersji systemu.

Spotkania mają się odbywać od października co dwa tygodnie na terenie Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W przyszłości planowane są wykłady także w innych miastach. Równolegle na witrynie Akademii udostępniane będą materiały związane bezpośrednio z poruszanymi przez prelegentów zagadnieniami, a także umożliwiające zainteresowanym szczegółowe zrozumienie omawianych zagadnień.

Więcej informacji: la.linuxnews.pl/


Zobacz również