Lionheart gotowy

Firmy Vivendi Universal oraz Interplay ogłosiły, że prace nad grą RPG pt. Lionheart: Legacy of the Crusader dobiegły końca i gra jest już w drodze do tłoczni.

Lionheart: Legacy of the Crusader jest grą RPG, w której przeniesiemy się do alternatywnej średniowiecznej historii. Stworzona prze studio Black Isle gra oferuje znany z Fallout'a system rozwoju postaci, setki rodzajów broni i przerażających potworów oraz ponad 60 różnych czarów.

Akcja gry przeniesie nas do roku 1588, jednak wydarzenia w których weźmiemy udział podczas rozgrywki znacznie odbiegają od rzeczywistej historii. Z powodu fatalnych wydarzeń, które miały miejsce podczas Trzeciej Krucjaty, historia naszego globu zaczęła biec zupełnie innym torem. Wydarzenie zwane Disjunctions spowodowało otwarcie dawno zapieczętowanych bram prowadzących do innych wymiarów. W wyniku tego wydarzenia do naszego wymiaru zaczęła przenikać energia magiczna i potężne duchy, które zmieniły oblicze Ziemi i jej mieszkańców na wieki. Ci którzy byli w stanie zrozumieć nowe moce zyskali wielką władze, pozostali kolejny powód do strachu...

Lionheart: Legacy of the Crusader trafi do zachodnich sklepów już w sierpniu tego roku. Nie wiemy jednak kiedy gra dostępna będzie w Polsce.