Lipcowe łatanie MS: 7 patchy

Microsoft zapowiedział, że lipcowy pakiet uaktualnień dla produktów firmy (który udostępniony zostanie w następny wtorek) zawierał będzie 7 łatek. Cztery z nich przeznaczone będą dla systemu Windows, zaś 3 - dla aplikacji z pakietu MS Office.

Łatki będą usuwały krytyczne błędy, znalezione zarówno w systemie operacyjnym, jak i pakiecie aplikacji biurowych (w nomenklaturze Microsoftu krytyczny błąd to taki, który umożliwia na uruchomienie niebezpiecznego kodu bez żadnego działania ze strony użytkownika programu).

Zdaniem Guntera Ollmanna, szefa ISS X-Force, należy się spodziewać, że Microsoft załata wreszcie kilka niebezpiecznych luk, znalezionych w ostatnim czasie w programach z rodziny Office (m.in. w Wordzie oraz Excelu) - niektóre z nich są już wykorzystywane przez przestępców do atakowania maszyn z Windows.

Warto zaznaczyć, że lipiec będzie kolejnym już miesiącem, w którym administratorzy komputerów pracujących pod kontrolą Windows będą mieli sporo pracy - w czerwcu Microsoft udostępnił pakiet uaktualnień zawierający w sumie 12 różnych patchy (więcej na temat w tekście "Microsoft - największy zestaw łatek od 16 miesięcy").