Liquid Audio kupuje licencje od Microsoftu

Liquid Audio, dystrybutor muzyki w wersji elektronicznej, zakupił licencję na wykorzystanie technologii Microsoft Windows Media dla swego systemu dystrybucji internetowej.

Liquid Audio - firma zajmująca się dystrybucją muzyki w wersji elektronicznej (bezpośrednio z wytwórni płytowych do Internetu) - doda Microsoft Windows Media Format do aktualnie używanych formatów: Advanced Audio Codec, Dolby Digital, Sony Atrac 3 i MP3. Firma nie zamierza wykorzystywać formatów Real Networks, głównego konkurenta Windows Media Player. "Ta umowa wyjaśnia zasady i naszą wizję dystrybucji muzyki w Internecie" - mówi Kevin Unangst, szef grupy produktów audio Microsoftu. "Nie zapewniamy usług, lecz technologie. Naszym zamiarem jest sprzedaż licencji dla całego przemysłu audio" - dodaje.

Microsoft nie zamierza inwestować w Liquid Audio, aczkolwiek Bill Gates ujawnił w ubiegłym miesiącu związki z firmą kapitałową Hummer Winblad, inwestującą w Liquid Audio. Po dzisiejszej umowie Liquid Audio odkoduje i poprowadzi dystrybucję ponad 50000 utworów i miliona sampli w formacie Windows Media. Technologia ta zostanie zintegrowana z serwerami i pozostałymi usługami Liquid Audio w ciągu roku, natomiast Microsoft Audio Player będzie licencjonowany wraz z systemem Windows bez dodatkowych opłat.

Więcej informacji: www.news.com