Liquid Jade oraz Liquid Leap od Acera

Pod koniec kwietnia Acer zaprezentował elektroniczną opaskę dla aktywnych oraz zapowiedział swój smartfon. Opaska zwie się Acer Liquid Leap i jest to pierwszy gadżet z gatunku "wearable" od tego producenta.

Opaska, posiadająca wyświetlacz dotykowy, służy przede wszystkim do prowadzenia aktywnego fizycznie trybu życia. Mierzy kroki, wylicza spalone kalorie oraz dystans, jaki użytkownik przeszedł/przebiegł. Pokazuje również cykl snu. Na tym jednak nie koniec jej zastosowań - służy również jako odtwarzacz muzyczny (utwory odtwarzane są ze smartfona dzięki użyciu Bluetooth 4.0 ), a także pokazuje powiadomienia o przychodzących wiadomościach SMS i połączeniach. Jest to najmniejszy jak dotąd gadżet, wyprodukowany przez Acera, a jego wyświetlacz ma przekątną wielkości zaledwie jednego cala. Trzyma go elastyczna, gumowa opaska. Urządzenia jest wodoodporne, a bateria trzyma poziom przez siedem dni. Przygotowano pięć wersji kolorystycznych.

Liquid Jade oraz Liquid Leap od Acera

Acer Liquid Leap

Acer Liquid Jade to smartfon o zaokrąglonych krawędziach, z wyświetlaczem Gorilla Glass 3 o przekątnej 5-cali. Jakość obrazu zapewniają technologie IPS i Zero Air Gap. Na jego temat nie podano zbyt wielu informacji, wiadomo tylko tyle, że działa pod Androidem 4.4, w obudowie znajduje się kamera 13 MP, a smartfon ma 7,5 mm grubości. Oprogramowanie pozwala łagodnie zintegrować z go innymi urządzeniami producenta poprzez usługę Build Your Own Cloud (BYOC).

Zobacz również:

  • Nowe Chromebooki od Acera
Liquid Jade oraz Liquid Leap od Acera

Acer Liquid Jade

Liquid Jade oraz Liquid Leap trafią do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Niestety, nie ma na razie informacji o cenach sprzętu.