Lista 10 przydatnych stron internetowych

Online "podróżowanie", sztuczna inteligencja, wykrywacz fake newsów i wiele innych. Zebraliśmy linki do stron na każdą okazję.


Obecnie w internecie jest tyle informacji, że my nawet sami nie wiemy, co możemy w nim znaleźć! W tym artykule przedstawimy 10 pozycji, które mogą Cię zainteresować.

1. Darmowy edytor zdjęć online

Chcesz szybko zrobić swoje zdjęcie bardziej jaskrawym? Zrobić kolaż ze wspomnień z ważnego wydarzenia? A może dodać artystyczne efekty w jedno kliknięcie?

Zobacz również:

  • Darmowe aplikacje i strony z streszczeniami lektur
  • Apple App Store usuwa aplikację randkową dla osób nieszczepionych

Ta aplikacja pomoże to zrobić. Jest też dostępna do ściągnięcia na komputer.

Lista 10 przydatnych stron internetowych

2. Radio z całego świata

Po wejściu na stronę RadioGarden zobaczysz kulę ziemską i zielone kropki - dostępne radia. Wystarczy kliknąć jedną z nich, żeby się dowiedzieć, czego teraz słuchają w Los Angeles albo Bydgoszczy. Link do strony.

Lista 10 przydatnych stron internetowych

3. Kalkulator czasu pomoże Ci się wyspać

Jeśli masz problem z wysypaniem się, sprawdź tę stronę. Na pewno nie będzie Cię ganić, że do późna siedzisz przy komputerze, tylko poda kilka możliwości, o której godzinie najlepiej się położyć, żeby się wyspać.

Lista 10 przydatnych stron internetowych

4. Strona, która sprawdzi pisownię

Błędy zdarzają się każdemu, czasem możemy zrobić literówkę nawet jej nie zauważywszy. Ortograf sprawdzi, co napisałeś, zaznaczy wszystkie błędy, a w specjalnym miejscu pokaże zasady pisowni.

Lista 10 przydatnych stron internetowych

5. Strona, która wykrywa fake newsy

Obecnie fake newsy (fałszywe informacje) są rozpowszechniane prawie wszędzie w internecie, a więc jeśli jakaś wiadomość wydaje ci się podejrzana, sprawdź, czy nie pojawiła się na tej stronie. Często też pojawiają się informacje o Covid-19, którym nie trzeba wierzyć.

Lista 10 przydatnych stron internetowych

6. Uniwersalna lista rzeczy do spakowania na podróż

Paszport, klucze, pieniądze... Ta strona pomoże nie zapomnieć wziąć wszystko, czego potrzebujesz w podróży - od dokumentów po ubrania, a zaznaczać już spakowane rzeczy można od razu na stronie. Jedyną wadą jest brak możliwości przełączenia języka z angielskiego na polski.

7.Strona z miejscami wartymi odwiedzenia

jeśli wybierasz się w podróż, nie zapomnij odwiedzić AtkasObscura. Na tej stronie znajdziesz najciekawsze miejsca warte odwiedzenia w wybranym kraju lub mieście. O Polsce też piszą i podają nie tylko znane wszystkim miejsca!

Lista 10 przydatnych stron internetowych

8. Muzyka komponowana przez sztuczną inteligencję

Wystarczy czterech kroków, by skomponować utwór za pomocą sztucznej inteligencji (AI). Na Amper Music wybierz gatunek muzyczny i długość utworu, która ma powstać, następnie AI go skomponuje. Po dokonaniu tych czynności będziesz mógł poprawić utwór tak, jak trzeba i ściągnąć na swoje urządzenie.

Lista 10 przydatnych stron internetowych

9. Strona, która wyrzuca w losowe miejsca na mapach Google

Dzięki temu serwisowi można odkryć bardzo ciekawe miejsca na planecie, ponieważ nigdy nie wiesz, w jaki punkt na mapach Google trafisz.

Lista 10 przydatnych stron internetowych

10. Lista list

Strona dla prawdziwych miłośników list - znajdziesz tu listy z przeróżnych dziedzin, na przykład może Cię zainteresować lista mistrzów Formuły 1 albo lista podstawowych różnic miedzy hiszpańskim a spanglish.