Lista Top 10 freeware

W 11 notowaniu listy Top 10 freeware zwyciężył WinAmp 2.78c! Kolejne miejsca zajęły ZoneAlarm 2.6.362 oraz IrfanView 3.61.

W 11 notowaniu listy Top 10 freeware zwyciężył WinAmp 2.78c! Kolejne miejsca zajęły ZoneAlarm 2.6.362 oraz IrfanView 3.61.

Lista Top 10 freeware - notowanie 11.

Lista Top 10 freeware - notowanie 11.

Przedstawiamy listę dziesięciu nowych kandydatów do tytułu najlepszego bezpłatnego programu. Wśród naszych propozycji warto zwrócić uwagę na PhotoPlus 5.0, pełnowymiarowy program graficzny, dostępny obecnie za darmo, a także na dwa narzędzia dla webmasterów - do tworzenia efektownych menu i HTML. W poczekalni znajdują się także: archiwizer, program szyfrujący, narzędzie do tworzenia wersji instalacyjnych oraz elektroniczny organizator (PIM).

Aby zagłosować na najlepszy, Twoim zdaniem, program, wypełnij ankietę w postaci elektronicznej, którą znajdziesz na krążku CD dołączonym do tego wydania PCWK oraz na stroniehttp://www.pcworld.com.pl. Wypełnioną ankietę wyślij pod adresem pcwk@idg.com.pl, a weźmiesz udział w losowaniu nagród.

Przypominamy, że polskie aplikacje freewareŐowe rywalizują ze sobą w oddzielnym notowaniu: Top 10 freeware PL. Zachęcamy autorów dobrego polskiego oprogramowania bezpłatnego do nadsyłania swoich propozycji. O umieszczeniu nowej aplikacji w poczekalni decyduje przydatność, wydajność i łatwość obsługi. Jeśli program opuści pierwszą dziesiątkę, może tam powrócić dopiero w nowej wersji.

Free Zip 2.2.9

Jeśli potrzebujesz dobrego bezpłatnego archiwizera, wypróbuj Free Zip. Obsługuje, co prawda, tylko pliki ZIP, ale dla większości użytkowników nie powinno to stanowić problemu - skompresowane pliki to przeważnie właśnie ZIP-y. Free Zip 2.2.9 nie ma wielu zaawansowanych funkcji, więc jeśli chcesz używać archiwizera do bardziej poważnych, komercyjnych zastosowań, wypróbuj raczej jedną z aplikacji typu shareware (np. WinZip). Do domowego użytku powinien jednak wystarczyć w zupełności - można nim tworzyć i rozpakowywać archiwa ZIP, a także edytować ich zawartość, np. dodając lub usuwając wybrane pliki. Użytkownik może także wybrać jeden z czterech stopni kompresji.

www.n-media.com

Plik zipfull.exe, 3 535 KB

Group Mail Free 3.4.083

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś regularnie wysyłać wiadomości e-mail do dużej grupy osób, z pewnością wiesz, że jest to zadanie dość męczące. Nie wszyscy mają profesjonalne i drogie konta WWW z narzędziami do masowego wysyłania maili. Można jednak skorzystać z Group Mail Free. Program ułatwia tworzenie grup adresatów, do których wysyłane będą wiadomości - potrafi nawet importować dane z zewnętrznych programów, np. z Outlook Expressu. Może rozsyłać wiadomości spersonalizowane, czyli z wstawionym imieniem i nazwiskiem adresata, odpowiednim zwrotem grzecznościowym itd. Do grupowo wysyłanych wiadomości e-mail mogą być także dodawane załączniki. Group Mail Free doskonale nadaje się do okazjonalnego wykorzystania - np. poinformowania wszystkich zarejestrowanych na stronie WWW o nowościach, zmianie adresu itp. Może być także z powodzeniem wykorzystany do wysyłania regularnych informacji, aktualności, ulotek czy np. kontaktów z kontrahentami.

www.infacta.com

Plik igmsetup.exe, 4967 KB

ABI-CODER 3.5.9.3

Jeśli chcesz uchronić ważne dane przed wzrokiem niepowołanych osób, wypróbuj ABI-CODER 3.5.9.3. To prosty, ale naprawdę do szyfrowania i deszyfrowania plików. Wykorzystuje algorytmy Blowfish (z kluczem 448-bitowym) i 3DES (Triple DES, z kluczem 128-bitowym). Przeznaczony jest dla osób, które naprawdę chcą zabezpieczyć swoje dane i potrafią zapamiętywać długie hasła. Minimalna długość hasła podawanego podczas szyfrowania pliku to 8 znaków (64 bity). Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że informacje są bezpieczne, korzystaj z klucza 16-znakowego (128 bitów). Bardzo przydatną funkcją programu jest możliwość generowania plików wykonywalnych, zawierających zaszyfrowane dane. Do ich odczytania nie trzeba mieć ABI-CODER-a 3.5.9.3. Wystarczy uruchomić plik wykonywalny i podać hasło (oczywiście adresat musi znać hasło, aby odczytać informacje).

www.abisoft.net

Plik Coder2.exe, 728 KB

eMenuTree 4.5.2

Skomplikowane rozwijane menu widuje się na wielu stronach WWW. Jeśli chcesz wyposażyć swoją witrynę w tego typu efekty, skorzystaj z programu eMenuTree. Program umożliwia łatwe przygotowanie złożonych menu, dopracowanie ich wyglądu - dodanie rysunków, zmianę wyglądu tekstu itd. Potrafi zautomatyzować wiele żmudnych czynności - możliwe jest np. szybkie przygotowanie strony WWW zawierającej listę odnośników do plików z wybranych folderów.

Program wymaga jednak pewnej znajomości technik WWW, przede wszystkim arkuszy stylów (CSS). Osoby znające JavaScript mogą wykorzystać eMenuTree 4.5.2 do prostego wiązania dodatkowego kodu z wybranymi elementami menu. Uwaga! Niektóre programy antywirusowe sygnalizują potencjalne zagrożenie związane z uruchomianiem skryptów VBS, z których korzysta eMenuTree.

www.emenutree.com

Plik emenutreeinstall.exe, 3007 KB

HTML Compressor

Ta mała, prosta aplikacja może się okazać bardzo przydatna w warsztacie każdego webmastera. Potrafi zmniejszyć rozmiar plików HTML, a także plików zawierających skrypty PHP, JavaScript czy ASP. Program jest wyjątkowo prosty w obsłudze i rzeczywiście skuteczny: w testach uzyskiwaliśmy zmniejszenie rozmiarów pliku HTML o około 15 procent. Oczywiście kompresję HTML warto przeprowadzać dopiero po zakończeniu edycji strony - skompresowany kod HTML jest mniej czytelny.

www.upkey.com

Plik hc.exe, 505 KB

Setup2Go 1.5.2

Ta aplikacja z pewnością ucieszy wszystkich twórców oprogramowania. Setup2Go 1.5.2 ułatwia przygotowanie programów instalacyjnych. Można skorzystać z kreatora, który poprowadzi krok po kroku przez ten proces lub samodzielnie ustawić wszystkie parametry. Instalator wygenerowany za pomocą

Setup2Go może uwzględniać wymagania systemowe programu, tworzyć skróty w menu Programy i na pulpicie, zapisywać informacje w Rejestrze, przypisywać określone typy plików do instalowanej aplikacji, wyświetlać informację o warunkach licencji itd. Możliwe jest także wymuszenie uruchomienia operacji przygotowujących do instalacji i zadań wykonywanych po jej zakończeniu (np. usuwanie plików tymczasowych).

http://dev4pc.com

Plik setup2go, 843 KB