Lista Top 10 freeware PL

W 7 notowaniu 10 najlepszych polskich programów freeware zwyciężył świetny, bezpłatny edytor HTML - Zajączek 2.20. To prawdziwy przebój - pokonał nawet tak popularne programy, jak Vplayer i Gadu-Gadu.

W 7 notowaniu 10 najlepszych polskich programów freeware zwyciężył świetny, bezpłatny edytor HTML - Zajączek 2.20. To prawdziwy przebój - pokonał nawet tak popularne programy, jak Vplayer i Gadu-Gadu.

Lista Top 10 freeware PL - notowanie 7.

Lista Top 10 freeware PL - notowanie 7.

Gadu-Gadu wciąż znajduje się w ścisłej czołówce, ale dopiero na trzecim miejscu, pomiędzy innymi typowymi dla klasy freeware programami: odtwarzaczem multimediów i XnView.

W naszej poczekalni prezentujemy 10 nowych kandydatów do tytułu najlepszego polskiego programu klasy freeware, m.in. nowy, pełen świeżych pomysłów odtwarzacz filmów, kolejny edytor HTML i programik do wysyłania SMS-ów. Aby zagłosować na najlepszy, Twoim zdaniem, program, wypełnij ankietę, którą znajdziesz na krążku CD dołączonym do tego wydania PC Worlda, a także na stroniehttp://www.pcworld.com.pl Wypełnioną ankietę wyślij pod adresem pcwk@idg.com.pl - weźmiesz udział w losowaniu nagród. Szczegółowe zasady głosowania znajdziesz w ramce "Zagłosuj i wygraj". Przypominamy, że ranking programów freeware dotyczy także aplikacji zagranicznych, które rywalizują ze sobą w oddzielnym notowaniu: Top 10 freeware. Jeśli jesteś autorem dobrego, bezpłatnego oprogramowania - skontaktuj się z redakcją PC Worlda, a Twoja aplikacja może zostać rozpowszechniona na całą Polskę. O umieszczeniu nowej aplikacji w poczekalni decyduje jej przydatność, jakość wykonania i łatwość obsługi. Jeśli program opuści pierwszą dziesiątkę, może tam powrócić dopiero po ukazaniu się jego nowej wersji.

Kursy Walut R 1.400r

Jeśli należysz do osób śledzących na bieżąco zmiany wartości złotówki w stosunku do innych walut, wypróbuj ten program. Potrafi pobrać z Internetu bardzo obszerną listę kursów walut (wg NBP) nawet od początku roku. Chociaż program nie ma wielu zaawansowanych funkcji (np. tworzenia wykresów), to dane z aplikacji można wyeksportować np. do pliku TXT, a następnie wczytać chociażby do Excela. Aplikacja ma także podręczny kalkulator, dzięki któremu szybko przeliczymy określoną kwotę w walucie obcej na złotówki.

Plik KursyWalutInst.exe, 4 594 KB

http://www.galas.com.pl

Kafejka 1.0

Ta aplikacja z pewnością zainteresuje wszystkich właścicieli kawiarenek internetowych. Kafejka 1.0 ułatwia zarządzanie tego typu przedsięwzięciem. Program jest bardzo łatwy i przydatny: umożliwia prowadzenie bazy klientów i usług, rejestrowanie wizyt, sprzedaż karnetów, a nawet prowadzenie sklepiku (np. z napojami).

Program raczej nie wystarczy do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności gospodarczej, ale może okazać się zupełnie wystarczający do zarządzania małą kawiarenką internetową działającą np. przy klubie osiedlowym.

Plik ksetup.exe, 4 464 KB

http://www.freegamez.ko.pl/?id=kafejka

ColSel 1.03

ColSel 1.03 przeznaczony jest głównie dla webmasterów i programistów. Ten mały program ułatwia przypisywanie kolorów do elementów stron WWW, komponentów w Delphi, obiektów i funkcji w C++, Javie i Visual Basicu. Określenie koloru w schemacie RGB może być zapisywane na wiele różnych sposobów: $006666CC w Delphi i #6666CC w dokumencie HTML to ten sam kolor... ColSel umożliwia ponadto pobieranie koloru z dowolnego miejsca Pulpitu (bardzo wygodne), a także błyskawiczną konwersję koloru na bezpieczną paletę sieciową, co jest koniecznością przy określeniu koloru np. tła tabeli w dokumencie HTML.

Plik ColSel103.exe, 168 KB

http://www.blitz-art.prv.pl

ALLPlayer v1.4

AllPlayer to najnowszy polski odtwarzacz plików multimedialnych, przeznaczony głównie do wyświetlania filmów także z napisami. Program, zgodnie z nazwą, jest wszechstronny i radzi sobie zarówno z klasycznymi plikami filmowymi (AVI, MPG), jak i płytami VCD i DVD. Pewne kłopoty pojawiły się co prawda przy plikach MOV (QuickTime), ale ponowna instalacja kodeka QuickTime rozwiązała problem.

Program ma ciekawą funkcję - tzw. inteligentne napisy, dzięki którym tłumaczenia dialogów (pobierane z pliku tekstowego) wyświetlane są poprawnie w każdej sytuacji i nie znikają, zanim widz zdąży je przeczytać. W dodatku wyjątkowo długie, nie mieszczące się na ekranie napisy mogą być automatycznie wyświetlane pomniejszoną czcionką lub nawet dzielone na fragmenty. ALLPlayer zawiera m.in. narzędzie do edycji napisów, tworzenia listy odtwarzania, a nawet opcję znaną z DVD - interaktywne menu, dzięki któremu można błyskawicznie rozpocząć odtwarzanie od ulubionej sceny. Takie menu można nawet zapisać w pliku AVI z filmem.

ALLPlayer ma wszelkie szanse stać się jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy filmowych polskiej produkcji.

Plik ALLPlayer.exe, 720 KB

http://www.allplayer.prv.pl

Biorytmy 4.10

Jeśli chcesz sprawdzić, w jakiej formie intelektualnej będziesz w dniu ważnego egzaminu albo zbadać, na ile Twoja osobowość odpowiada osobowości partnerki (partnera), wypróbuj program Biorytmy 4.10. Oczywiście aplikację należy traktować z przymrużeniem oka - badanie biorytmów ma pewne podstawy naukowe, ale to przede wszystkim zabawa, a już badanie "jedności dusz" partnerów to czysta rozrywka oparta na klasycznej numerologii. Podobną opcją jest też sprawdzanie "biopowinowactwa" na podstawie przebiegu biorytmów. Wyniki bywają naprawdę intrygujące. Program może posłużyć także do obliczania faz Księżyca. Aplikacja wyposażona jest także w prostą bazę danych, dzięki której nie trzeba wielokrotnie wprowadzać tych samych dat urodzeń.

Plik biorytmy_4_10.exe, 438 KB

http://biorytmy.w.interia.pl