Lista Top10 Freeware PL

Oto pierwsze wyniki listy Top10 Freeware PL. W kolejce czekają następne atrakcyjne propozycje. Wybierz najlepszy program i wygraj nagrodę!


Oto pierwsze wyniki listy Top10 Freeware PL. W kolejce czekają następne atrakcyjne propozycje. Wybierz najlepszy program i wygraj nagrodę!

Lista Top10 Freeware PL

Lista Top10 Freeware PL

Pierwsze miejsce Gadu-Gadu było do przewidzenia. Ten prosty i praktyczny program już dawno zyskał wielu zwolenników. Zwłaszcza wśród pracowników firm z dostępem do Internetu. Druga pozycja Licznika 3.0 jest tylko potwierdzeniem ciągłej popularności programów pomocnych w kontrolowaniu wysokich kosztów korzystania z Sieci. Ciekawe, że tak popularne w Internecie programy jak Vplayer i FerroDX nie weszły nawet do pierwszej piątki. Zapewne większość głosujących to "modemowcy", dla których przydatność odtwarzaczy filmów w formacie DIVX jest niewielka.

Aby zagłosować na najlepszy, Twoim zdaniem, program, należy wypełnić ankietę elektroniczną, którą znajdziesz na CD oraz na stronie www.pcworld.com.pl, wysłać ją pod adres pcwk@idg.com.pl. Wśród uczestników rozlosujemy nagrody. W tym wydaniu można wygrać pięć aplikacji graficznych i muzycznych. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe zasady głosowania zamieszczamy w ramce "Zagłosuj i wygraj".

Jednocześnie zapraszamy autorów oprogramowania, które spełnia powyższe warunki, do nadsyłania propozycji programów do kolejnych edycji listy przebojów. O przyjęciu programu do poczekalni decydują: przydatność, opłacalność, wydajność i łatwość obsługi. Program, który opuszcza pierwszą dziesiątkę, może być zaproponowany ponownie dopiero w momencie ukazania się kolejnej wersji. Lista Top10 Freeware PL to najlepszy sposób prezentacji Twoich programów.

AMIGO Text Manipulating Program 1.5.1

Pisz AMIGO!

Ciekawy edytor tekstowy oferujący kolorowanie składni kilkunastu języków programowania oraz obustronną konwersję dziewięciu wciąż popularnych standardów kodowania polskich znaków. AMIGO potrafi wyszukać i zamienić dowolny ciąg znaków w wielu plikach jednocześnie dzięki poleceniu Tekst Operator. Rozbudowane szablony takich operacji można zapisać i wykorzystać wielokrotnie. To doskonałe narzędzie dla webmasterów. Im również przyda się moduł walidacji kodu HTML.

http://noname.zum.pl/piotr/

Plik: TEXTOPERATOR.EXE, 1 857 KB

BizMaster 1.5

Faktury za darmo!

Prosty i bardzo praktyczny. Tak najkrócej można opisać BizMastera. Ciekawa propozycja dla wszystkich właścicieli niewielkich firm lub prowadzących działalność gospodarczą przedstawicieli wolnych zawodów. BizMaster wystawi fakturę, zamówienie lub sporządzi raport sprzedaży. Wygląd tych dokumentów można zmieniać dzięki wbudowanemu edytorowi szablonów. Sprawdź! BizMaster może być wszystkim, czego potrzebujesz do prowadzenia swojej firmy.

www.pabloware.w.pl/

Plik: BM15.EXE, 1 053 KB

Katalog płyt CD 1.06

Uporządkuj swoje płyty!

Uderzająco prosty program służy do uporządkowania kolekcji CD-ROM-ów. Po włożeniu nowego dysku do napędu Katalog sprawdza numer seryjny i jeśli go nie rozpozna, doda spis zawartości płyty do własnej bazy. Mankamentem programu jest powolny proces skanowania płyty. Czasem trzeba czekać nawet kilka minut, a program w tym czasie przestaje reagować, co zbyt niecierpliwych kieruje ku klawiszom [Ctrl Alt Del].

www.sebastian.stybel.prv.pl/

Plik: INSTALACJA.EXE, 3 990 KB

Konri MP3 STUDIO 1.0.2.5

Menedżer MP3

Zbliżony wyglądem do Windows Commandera menedżer MP3. Ułatwia uporządkowanie kolekcji plików MP3 przechowywanych na twardym dysku oraz CD-ROM-ach. Jedną z ciekawszych opcji programu jest możliwość utworzenia bazy płyt z utworami w tym formacie. Niedopracowane jest jednak narzędzie służące do przeszukiwania bazy. Jeśli na przykład szukamy piosenek z albumu Mayday Polska, a wpiszemy jedynie "Mayday" program nie odnajdzie żadnych plików, mimo że to słowo jest obecne zarówno w nazwie pliku, jak i w tagu informacyjnym.

http://konrad.skynet.com.pl/

Plik: KMS1025PL.EXE, 1 139 KB

msTagger 0.9 beta 1

Tagi na okrągło

msTagger może być doskonałym uzupełnieniem programu Konri MP3 Studio. To rozbudowane narzędzie służy do edycji dodatkowych informacji zapisanych w plikach MP3 w tzw. tagach. Może modyfikować wiele plików jednocześnie, według zasad wybranych przez użytkownika. Potrafi również zmieniać nazwy plików na podstawie informacji odczytywanych z tagów. Tak zmienione i opisane pliki MP3 dużo łatwiej przeszukiwać i katalogować.

www.mstagger.prv.pl/

Plik: MSTAG09B.ZIP, 243 KB

Noworyta News Reader 1.9b

Niusy dla wymagających

Rodzimy, chociaż obcojęzyczny czytnik niusów pozwalający korzystać z wielu serwerów jednocześnie. Obsługuje również wiele profili użytkownika oraz kont pocztowych. Poprawnie obsługuje najpopularniejsze standardy kodowania polskich znaków. Dekoduje załączniki w formatach UUE i MIME. Jest niewielki, ale stabilny. Jakieś pytania? Sprawdź, to może być newsreader, którego szukałeś.

http://nnr.freeservers.com/

Plik: NNR19B.EXE, 508 KB

Portfel Inwestora 1.0.2.1

Dla domowych maklerów

Portfel Inwestora to program przeznaczony dla wszystkich grających na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozwala rejestrować i monitorować operacje finansowe, skład portfela oraz transakcje realizowane na rynku kapitałowym ze szczególnym uwzględnieniem transakcji na giełdach papierów wartościowych i towarowych. Wprowadzanie operacji wspomaga program, podstawiając odpowiednie kursy papierów, wyliczając prowizje maklerskie oraz wartości transakcji netto i brutto. W celu bieżącego monitorowania stanu portfela konieczne jest uaktualnienie bazy danych programu ze strony producenta.

http://pi.skynet.com.pl/

Plik: PI_INSTALL.EXE, 1 890 KB