Lista przebojów oprogramowania

Które bezpłatne programy są najlepsze? Które zasługują na największe uznanie? Szóste notowanie listy przebojów oprogramowania. Wybierz najlepszy program i wygraj nagrodę!

Które bezpłatne programy są najlepsze? Które zasługują na największe uznanie? Szóste notowanie listy przebojów oprogramowania. Wybierz najlepszy program i wygraj nagrodę!

Lista przebojów Top 10

Lista przebojów Top 10

Na naszej liście trwa jeszcze sezon ogórkowy. Zmiany ograniczają się do rotacji programów pozostających od kilku notowań w pierwszej dziesiątce. W tym miesiącu listę opuścił jedynie WebWasher 2.2, dzięki czemu na dziesiątym miejscu pojawił się ReGet 1.8 Free - wyposażony w polską wersję językową menedżer ściąganych z Internetu plików. Z czwartego miejsca na pierwsze awansowała przeglądarka graficzna ACDSee 3.1 - zapewne najczęściej używany przez Was program do przeglądania wakacyjnych zdjęć. Na tym kończą się warte odnotowania ruchy na liście. Nowym programom bardzo trudno dostać się do pierwszej dziesiątki. Takie hity jak wymienione ACDSee czy mają lojalną rzeszę swoich fanów i ich obecność na liście jest na razie niezagrożona. Trochę tracą na tym programy mniej popularne, ale w swoich kategoriach trudne do pobicia. Takie są jednak zasady naszej listy...

AudioGalaxy Satellite v0.606W

Hity z satelity

Program nieco odstający od naszej listy z racji tego, że jest jedynie swego rodzaju agentem serwisu internetowego AudioGalaxy, funkcjonalnie ograniczonym do niezbędnego minimum. Jego zadaniem jest udostępnianie i ściąganie plików MP3.

Zdecydowaliśmy się jednak umieścić go wśród innych propozycji, ponieważ, mimo małych możliwości, AG Satellite jest bardzo praktycznym programem. Podstawowa cecha odróżniająca go od wszelkiej maści Napsterów, BearShare'ów itp. to pozbawienie użytkownika możliwości zablokowania transferów wychodzących.

Po prostu: chcesz ściągać pliki? Musisz je jednocześnie udostępniać innym!

www.audiogalaxy.com/

<font color="red">Plik: AGSETUP0606.EXE, 727 KB

Cacheman 4.1

Na kłopoty Cacheman

Jest to narzędzie umożliwiające szybką korektę standardowych ustawień dyskowych pamięci podręcznej (disk cache), czyli obszaru pamięci RAM używanego przez system do przechowywania najczęściej używanych danych odczytanych wcześniej z twardego dysku.

Efektywne wykorzystanie takiej pamięci znacznie przyśpiesza działanie całego systemu. Niestety, Windows korzysta z cache'u w nieco dziwny sposób, rezerwując na jego potrzeby czasem 60-80 procent posiadanej pamięci RAM. W rezultacie wszelkie niedobory pamięci rekompensowane są zwiększeniem objętości pliku wymiany (Swap File), co z kolei oznacza zmniejszenie szybkości działania systemu. Cacheman umożliwia kontrolowanie tych działań.

http://www.outertech.com/

<font color="red">Plik: CACHEM41.ZIP, 625 KB

dbzOutlookTray 1.0

Mini-Outlook

Microsoft Outook zepchnięty do zasobnika systemowego... Za sprawą tej niewielkiej, ale wyjątkowo praktycznej aplikacji mamy dostęp do wielu podstawowych funkcji Outlooka bez uruchamiania tego pamięciożernego programu.

dbzOutlookTray powiadomi o nadejściu nowej poczty, wyświetli wszystkie zadania i zaplanowane spotkania, szybko uruchomi wskazany moduł Outlooka. Współpracuje z wersją MS Outlook 2000 oraz, w ograniczony sposób, z najnowszym Outlookiem XP.

www.division-by-zero.de

<font color="red">Plik: DBZOUTTRAY10EN.EXE, 594 KB

Free CallCenter 3.9.3

Faks za friko

Bardzo często zwracacie się do nas z pytaniem o dobry bezpłatny program faksujący, który na dodatek mógłby służyć za telefoniczną sekretarkę. Oto nasza propozycja.

Free CallCenter spełnia wszystkie te wymagania i jest, jak nazwa wskazuje, bezpłatny. Umożliwia wysyłanie faksów ze wszystkich zdolnych do drukowania aplikacji. Program współpracuje z modemami klas 1, 2 i 2.0, w tym także z niektórymi telefonami komórkowymi, np. opisywanym w poprzednim numerze Siemensem SL 45.

www.v3inc.com/

<font color="red">Plik: FREECALLCENTER.EXE, 5764 KB

HideFolders 1.4

Po kryjomu

Każdy z nas przechowuje zapewne na twardym dysku dane, które nie powinny, z różnych powodów, być dostępne dla osób postronnych (czytaj: młodszy brat, żona, pracodawca, itp. :-)). Najlepszym rozwiązaniem będzie ukrycie folderu z tego typu zawartością tak, by w ogóle nie wzbudzać podejrzeń. Różnego rodzaju hasła mogą tylko sprowokować intruza do prób odkrycia tajemnicy. Doskonałym rozwiązaniem będzie użycie HideFolders. W bezpłatnej wersji można ukryć tylko jeden katalog, ale w większości wypadków to wystarczy. Folder będzie ukryty nawet w systemie DOS.

Nie pomoże opcja wyświetlania ukrytych plików. Nie ukryjcie tylko przypadkiem folderu programu HideFolders, bo ciężko będzie się z tego wycofać.

www.fspro.net/hf/

<font color="red">Plik: HF.ZIP, 545 KB

ICQ Plus 3.0

ICQ szyte na miarę

Aplikacja nie najnowsza, ale na pewno zasługująca na umieszczenie na naszej liście. ICQ Plus dodaje do ICQ obsługę skórek (skins), dzięki czemu ta wyglądająca od lat tak samo aplikacja może w jednej chwili zamienić się w futurystyczny panel komunikacyjny rodem ze Star Treka. Przygotowanie własnej skórki jest proste, ale nieco czasochłonne. Przewodniki na ten temat znajdziecie na głównej stronie programu.

www.icqplus.org/

<font color="red">Plik: IPLUS3.ZIP, 1192 KB