Listopad: rekordowa sprzedaż konsoli Xbox 360

W listopadzie popularność konsoli Xbox 360 w Europie była największa od ponad 6 lat. W porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, jej sprzedaż wzrosła o 124% - wynika z danych Microsoft.

Z badań GfK-ChartTrack wynika, że konsola Xboxa 360, która cieszy się coraz większą popularnością na rynku, zdetronizowała swojego najgroźniejszego konkurenta - PlayStation 3. Widać to szczególnie na przykładzie rynków Francji, Hiszpanii i Włoch.

"Listopad był kamieniem milowym dla konsoli Xbox 360. Była to najlepiej sprzedawana konsola w Europie w ciągu ostatnich 6 lat" - powiedział Chris Lewis, wiceprezes Interactive Entertainment Business EMEA.

Według zapewnień firmy Microsoft, konsola Xbox 360 zanotowała w listopadzie - w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego - 124-procentowy wzrost sprzedaży. Dla porównania, konsola Wii odnotowała 43% wzrostu, a PlayStation 3 jedynie 3%.

"Cena konsoli Xbox 360 we wrześniu spadła do 129,99 funta, na co klienci zareagowali bardzo entuzjastycznie" - dodaje Lewis.

Lewis zapewnił, że firma Microsoft będzie w stałym kontakcie ze sprzedawcami, aby tuż przed Bożym Narodzeniem konsol nie zabrakło w sklepach.