Listopadowa aktualizacja Pixel'a 4 poprawia wyświetlacz i aparat fotograficzny

Najnowsze smartfony od Google otrzymują nową aktualizację oprogramowania, która ma rozwiązać kilka problemów wieku dziecięcego.

Google jako producent systemu Android oraz urządzeń z serii Made by Google podobnie, jak Apple ma całkowitą kontrolę nad procesem produkcyjnym urządzenia oraz oprogramowania. Dzięki temu Pixel'e otrzymują najnowszą wersje systemu operacyjnego Android w dniu jego premiery, a dodatkowo producent dba o terminowe udostępnianie poprawek zabezpieczających. Najnowsza z nich wprowadza także pewne ulepszenia w zakresie ekranu oraz aparatu fotograficznego.

Listopadowa aktualizacja Pixel'a 4 poprawia wyświetlacz i aparat fotograficzny

Źródło: techadvisor.co.uk

Pierwsze dokładne testy najnowszych smartfonów Pixel 4 i Pixel 4 XL szybko ujawniły, że ekran działa w 90 Hz jedynie w sytuacji, gdy wyświetlacz świeci bardzo mocno, a aparat fotograficzny z którego słynęły Pixel'e nadal jest świetny, ale oczekiwaliśmy nieco lepszych rezultatów.

Lista poprawek udostępnionych przez Google obejmuje "Poprawki w zakresie płynnego wyświetlacza (Smooth Display)", a także "Poprawki w zakresie jakości obrazu z aparatu". 9to5Google informuje, że najnowsza aktualizacja powoduje, że ekran Pixel'a 4 wyświetla w 90 Hz przez dłuższy czas i w znacznie większej ilości warunków oświetleniowych.

Naprawiony za pomocą aktualizacji Smooth Display jest jedną z cech charakterystycznych tegorocznych Pixel'i, ale także podzespołem, który najbardziej drenuje akumulator umieszczony w smartfonach. Dzięki niemu wraz z czujnikami radarowymi, które umieszczono w urządzeniach z serii Pixel 4 telefony te nie grzeszą długim czasem pracy na pojedynczym ładowaniu.

Aktualizacja, która przynosi ulepszenia ekranu posiada swoje plusy i minusy. Z pewnością po instalacji poprawki ekran Pixel'a będzie działał znacznie lepiej, ale zwiększenie częstotliwości odświeżania ekranu w większej ilości scenariuszy spowoduje, że urządzenie rozładuje się jeszcze szybciej, niż dotychczas. Problem ten dotyczy głównie mniejszego modelu Pixel 4, który może rozładować się w ciągu dnia, co w 2019 roku jest nie do przyjęcia.