Lite-On LVD-2001

Lite-On opracował jeden z nielicznych na rynku odtwarzaczy DVD, które radzą sobie także z DivX-ami.


Lite-On opracował jeden z nielicznych na rynku odtwarzaczy DVD, które radzą sobie także z DivX-ami.

Urządzenie wyposażono bardzo dobrze, co przy tej cenie nie zdarza się często. Odtwarzacz zawiera m.in. czytnik kart pamięci wszelkiego typu. W zestawie są dwie przejściówki do gniazda PCMCI. Można w nich umieścić pamięci flash typu Compact Flash, SmartMedia, Secure Digital, MMC oraz Memory Stick i odczytywać z nich zdjęcia, które wyświetlane będą na ekranie telewizora. Lite-On pozwala także na odtwarzanie zdjęć z płyt CD.

Lite-On odtwarza, oczywiście, filmy z płyt DVD. Największą atrakcją jest jednak odtwarzanie nagrań w formacie DivX. Producent zapewnia, że urządzenie akceptuje materiał zakodowany kodekami od DivX 3.1 wzwyż, ale w naszych testach rozpoznało i odtworzyło tylko około 60 procent filmów. Ważne, że filmy mogą być kodowane również coraz popularniejszym kodekiem Xvid.

Gotowy na przyszłość

Lite-On pozwala na prostą aktualizację, m.in. kodeków. W tym celu należy ze strony producenta pobrać najnowsze oprogramowanie, nagrać je na płytę CD, a następnie umieścić w czytniku. Niestety, jak informuje dystrybutor, w najbliższych miesiącach nie będzie dostępna funkcja odczytywania napisów ekranowych.

Lite-On LVD-2001

Lite-On LVD-2001

Odtwarzacz potrafi bardzo sprawnie przekształcać sygnał wideo na różne standardy. Ponieważ ma wyjścia wideo w formacie komponentowym, dobrze się nadaje do połączenia z projektorem. Ten może otrzymywać sygnał bez przeplotu (progresywne skanowanie). Dodatkowo wspomniana funkcja obsługuje zarówno materiał PAL, jak i NTSC. Dostępne są m.in. tryby 480p, 720p i 1080i. Ustawienia obrazu można dodatkowo regulować na wiele sposobów, korzystając m.in. z funkcji zmiany jasności obrazu oraz jego nasycenia.

Podsumowanie

Uniwersalny odtwarzacz DVD

Informacje

AB, tel. (71) 3240500

http://www.ab.pl

Cena 999 zł