Lite-On - dwie warstwy gratis?

Eksperci z serwisu CDFreaks.com zaprezentowali metodę upgrade'owania nagrywarek filmy Lite-On - modeli 451S oraz 851S - tak, by urządzenia te nagrywały krążki dwuwarstwowe, zaś prędkość nagrywania płyt DVD+R wzrosła w przypadku 451S do 8x (z 4x). Metoda polega na wgraniu do urządzeń zmodyfikowanego firmware'u, przeznaczonego do nagrywarki 832S. Oczywiście, sposób ten nie jest zalecany przez producenta, zaś jego zastosowanie spowoduje utratę gwarancji.

Przedstawiciele http://CDFreaks.com zapewniają, że nagrywarki, w których wgrano zmodyfikowaną wersję firmware'u pracują bez zarzutu, sam zaś proces instalowania oprogramowania jest nieskomplikowany - aczkolwiek wymaga zachowania ostrożności. Modyfikacji takiej nie akceptuje producent - stanowisko Lite-On jest jasne: instalowanie nieautoryzowanego firmware'u spowoduje utratę gwarancji.

Więcej informacji o 'przyspieszeniu' nagrywarek można znaleźć tutaj: http://www.cdfreaks.com/news/10127 .

Warto również wspomnieć, że Lite-On udostępnił ostatnio nowy firmware do kilku swoich produktów: m.in. nagrywarek SOHW-832S, LDW-451S i SOHW-832SX oraz napędów typu combo: SOHC-5232K i SOHC-5232KX. Uaktualnienia wprowadza do napędów obsługę nowych nośników.


Zobacz również