Lite-On iHAS524 - nagrywarka DVD z technologią LabelTag

W tym tygodniu powinna się pojawić na rynku europejskim nowa nagrywarka DVD firmy Lite-On. Urządzenie nosi oznaczenie iHAS524 i wyposażone zostało w technologię LabelTag. Umożliwia ona "wypalanie" podczas sesji nie tylko danych ale również etykiet.

Kolista etykieta wykonana dzięki technologii LabelTag

Technologia LabelTag pozwala tworzyć na spodniej stronie płyt DVD+/-R (nie są wymagane specjalne nośniki) etykiet w kształcie pierścienia, które otaczają obszar z zapisanymi danymi. Wszystko odbywa się podczas tej samej sesji (nie ma więc potrzeby wyjmowania krążka z napędu) i przy normalnej prędkości zapisu.

Nagrywarka Lite-On iHAS524 komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu SATA i wyposażona została w 2-megabajtową pamięć podręczną. Oferuje ponadto funkcję SmartErase (zapewnia możliwość trwałego usunięcia danych z płyt CD i DVD) i pozwala na nagrywanie krążków optycznych z następującymi maksymalnymi prędkościami: 24x dla DVD+R/-R, 12x dla DVD-RAM, DVD+R/-R DL, 8x dla DVD+RW i 6x dla DVD-RW.

Urządzenie powinno się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu w cenie ok. 49 euro. Wraz z nim kupujący otrzymuje oprogramowanie Nero 8.