Lite-On iHES206 - pecetowy napęd Blu-ray combo

W przyszłym miesiącu pojawi się w sprzedaży nowy napęd Blu-ray typu combo firmy Lite-On. Mowa tu o przeznaczonym do montażu w obudowie komputera PC modelu iHES206.

Nowe urządzenie przeznaczone jest do montażu w obudowie komputera PC - komunikuje się za pomocą interfejsu SATA. Urządzenie to rozwiązanie typu combo pozwalające na odczyt krążków BD-R/RE/ROM z prędkością 6x oraz zapis płyt DVD z następującymi maksymalnymi prędkościami: 16x dla DVD+/-R, 8x dla DVD+/-R DL i DVD+RW, 6x dla DVD-RW i 12x dla DVD-RAM.

Lite-On iHES206

Lite-On iHES206

"Teraz, gdy format Blu-ray został szeroko zaakceptowany, pragniemy zaoferować konsumentom kolejne rozwiązanie zapewniające im możliwość skorzystania technologii Blu-ray w ich komputerach PC. Nasz nowy napęd BD-COMBO to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą oglądać filmy w jakości High Definition" - powiedział Jelmer Veldman z europejskiego oddziału firmy Lite-On.

Warto też wspomnieć, że nowe urządzenie pozwala na skorzystanie z technologii LightScribe. Do sprzedaży trafi w przyszłym miesiącu, natomiast jego cena powinna wynieść około 139 euro.