Lite-On: zewnętrzna nagrywarka Blu-ray

Firma Lite-On zaprezentowała kolejne urządzenie wykorzystujące nową technologię opierającą się na niebieskim laserze. Chodzi o nowy model zewnętrznej nagrywarki o oznaczeniu LX-2B1U potrafiącej zapisywać płyty formatu Blu-ray.

Lite-On: zewnętrzna nagrywarka Blu-ray

"niebieski" Lite-On LX-2B1U

Firma Lite-On zaprezentowała już w czerwcu nagrywarkę Blu-ray przeznaczoną do montażu w komputerach - model LH-2B1S, który powinien trafić do sprzedaży w październiku tego roku. Model LX-2B1U to w odróżnieniu od niej nagrywarka zewnętrzna komunikująca się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. Urządzenie jest kompatybilne z nośnikami Blu-ray, które potrafi zapisywać z maksymalną prędkością 2x. Obsługuje zarówno jedno- jak i dwuwarstwowe płyty BD-R i BD-RE. Ponadto bez problemu radzi sobie z płytami DVD+/-R i DVD+/-RW (włącznie z nośnikami dual-layer). Niewielkie rozczarowanie mogą jednak przeżyć ci, którzy chcieliby nagrać płytę CD lub CD-RW, gdyż nowe urządzenie nie jest z nimi kompatybilne.

Lite-On LX-2B1U powinien trafić na półki sklepowe pod koniec tego roku. Niestety jego cena nie została na razie ujawniona.