LiteOn LDW-411S

Nagrywarka LiteOn LDW-411S wzbudza respekt konkurencji i to z kilku powodów.

Nagrywarka LiteOn LDW-411S wzbudza respekt konkurencji i to z kilku powodów.

Pierwsze zaskoczenie jest jeszcze podczas instalacji napędu - nagrywarka jest o kilka centymetrów krótsza od innych tradycyjnych napędów optycznych. Jej głębokość to 17 cm. Niby drobiazg nie mający wpływu na pracę urządzenia, ale w komputerach z dużą ilością urządzeń kilka centymetrów oszczędności ma niebagatelne znaczenie.

Nagrywarka LDW-411S zapisuje i odczytuje wszystkie rodzaje płyt, z wyjątkiem DVD-RAM. Płyty DVD+R/RW oraz DVD-R zapisywane są z prędkością 4-krotną, DVD-RW zaś - dwukrotną. Zapisane płyty odczytywane są z sześciokrotną prędkością, zaś tłoczone - 12-krotną (jednowarstwowe) lub 8-krotną (dwuwarstwowe). Pojemność bufora zapisu wynosi 2 MB.

Napęd świetnie radzi sobie z większością dostępnych nośników (zarówno podczas zapisu, jak i odczytu), także tych niższej jakości. Świetnie i szybko zapisuje dane w trybie pakietowym. Radzi też sobie bez problemu z zapisem i odczytem płyt 99-minutowych. Jej praca jest bardzo cicha, a to dzięki technice VAS, która redukuje wibracje płytek podczas ich zapisu i odczytu.

LiteOn LDW-411S

LiteOn LDW-411S

Zabezpieczone na różne sposoby przed kopiowaniem płyty, generalnie nie stanowią problemu dla nagrywarki LDW-411S. Zapisuje i odczytuje dane subkanałowe, radzi też sobie z odczytem utworów z zabezpieczonych płyt CD-Audio. Jedyną wadą jest brak kompatybilności ze standardem Mt. Rainier.

Nagrywarka sprzedawana jest w małym gustownym pudełku. Na zestaw składają się cztery płyty (Sonic MyDVD, PowerDVD 4.0 oraz czyste DVD+RW i DVD+R).

produkt: LDW-411S

producent: LiteOn,http://www.liteonit.com

cena brutto 460 zł

konkurenci Benq, Sony

kontakt: AB,http://www.ab.pl

Za:

Szybki i stabilny odczyt, małe wymiary napędu, niska cena.

Przeciw:

Niekompatybilna ze standardem Mt. Rainier.