Live Photo od Apple kompatybilne z Twitterem

Live Photo od teraz mogą być umieszczane na Twitterze jako GIF'y

Live Photo to funkcja, która w smartfonach Apple zadebiutowała w 2015 roku i od tego czasu podobne rozwiązania pojawiły się w wielu innych, konkurencyjnych urządzeniach z Androidem. Gigant z Cupertino zaprezentował żywe zdjęcia podczas prezentacji iPhone'a 6s i 6s Plus. Od tego momentu każdy kolejny smartfon Apple posiada możliwość wykonywania zdjęć Live Photos.

Live Photo od Apple kompatybilne z Twitterem

Źródło: apple.com

Funkcja Live Photo powoduje, że iPhone robiąc zdjęcie kręci również krótki, 1,5 sekundowy filmik przed i po zrobieniu właściwej fotografii. Dzięki temu rozwiązaniu zdjęcia stają się animowane. Domyślnie funkcja ta jest aktywna na każdym iPhone'ie od modelu 6s wzwyż.

Live Photo to świetny dodatek, ale jak to w przypadku Apple bywa zaraz po udostępnieniu tej funkcji pojawiły się problemy z kompatybilnością. Live Photo są w pełni kompatybilne z wszystkimi urządzeniami od Apple, ale problem pojawia się z oprogramowaniem i usługami firm trzecich. Przykładowo Google dopiero od niedawna pozwala na odtwarzanie zdjęć w ruchu w swojej usłudze Zdjęcia Google. Również system Windows przez długi czas miał problem z tego typu fotografiami.

Do usług kompatybilnych z Live Photo dołącza właśnie Twitter. Twórcy tego portalu społecznościowego za pomocą Twitta z oficjalnego konta poinformowali, że platforma będzie wspierać Live Photos znane z iPhone'ów. Od teraz użytkownicy korzystający ze smartfonów od Apple mogę wrzucić na Twitter'a dowolne zdjęcie Live Photo jako GIF. Wybranie popularnego formatu pozwala obejrzeć zdjęcie Live Photo użytkownikom posiadającym smartfony z Androidem oraz inne urządzenia, które nie zostały wyprodukowane przez Apple.

Udostępnienie nowej funkcji rozwiązuje część problemów z Live Photo. Od teraz użytkownicy będą mogli wrzucić zarówno Live Photo, jako GIF, jak i zwykłe zdjęcie, które zostało wykonane z użyciem funkcji Live Photo. Aby umieścić na platformie zwykłe zdjęcie trzeba jedynie pamiętać, aby odznaczyć przycisk GIF podczas jego udostępniania.

Źródło: ubergizmo.com