Live Search: nowa nazwa, nowe funkcje?

Nie od dziś wiadomo, że wyszukiwarka firmy Microsoft, aby nawiązać walkę ze swoim największym konkurentem - produktem firmy Google - musi się zdecydowanie zmienić. Wiele wskazuje na to, że Live Search już niedługo otrzyma nowe funkcje oraz najprawdopodobniej nową nazwę.

O możliwej zmianie nazwy wyszukiwarki firmy Microsoft mówi się już od dawna. Teraz, dzięki wpisowi szefa giganta z Redmond w serwisie Twitter, decyzja ta wydaje się niemal pewna. Niewiadomo jednak na razie jaka dokładnie nazwa ma zastąpić Live Search. Wiele mówi się o witrynie kumo.com, jednak brak jest jakichkolwiek oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

Live Search: nowa nazwa, nowe funkcje?

Źródło: liveside.net

Oprócz nazwy, programiści z firmy Microsoft zamierzają wprowadzić do wyszukiwarki kilka nowych funkcji. Kilka z nich jest obecnie testowanych i wielu użytkowników miało już szansę natrafić na nie w Sieci np. wyświetlanie się historii wyszukiwań po lewej stronie oraz sugerowanych pokrewnych terminów po prawej.

Live Search: nowa nazwa, nowe funkcje?

Źródło: liveside.net

Live Search: nowa nazwa, nowe funkcje?

Źródło: liveside.net

Co więcej, wprowadzona ma zostać również opcja najlepiej dopasowanego wyniku (wyróżniona na samej górze strony) oraz możliwość podzielenia wyszukanych odnośników na odpowiednie kategorie.

Nieoficjalnie wiadomo, że większej ilości informacji o nowych funkcjach Live Search może udzielić Steve Ballmer na swoim środowym wystąpieniu jakie prezes firmy Microsoft wygłosi z okazji szczytu Most Valuable Professional 2009.