Live with Walkman. Poznaj nowy muzyczny smartfon Sony Ericsson

Firma Sony Ericsson zaprezentowała nowy smartfon noszący oznaczenie Live with Walkman. Jak łatwo się domyślić, urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób "uzależnionych" od muzyki.

Sony Ericsson Live with Walkman to kolejny smartfon na rynku, który został zbudowany w oparciu o platformę Android (Gingerbread 2.3). Urządzenie, które powinno zainteresować osoby "uzależnione" od muzyki, wyposażone zostało w dedykowany przycisk Walkman (zapewnia bezpośredni dostęp do odtwarzacza), technologię Sony xLoud (zapewnia lepszą jakość dźwięku), technologię TrackID (identyfikuje utwory muzyczne), dostęp do usługi Qriocity (zapewnia szeroką bibliotekę różnorodnych treści cyfrowych takich jak np. muzyka i filmy) oraz zaawansowaną integrację z Facebookiem.

Od strony technicznej nowy smartfon oferuje natomiast użytkownikowi m.in. 1-gigahercowy procesor Qualcomm Snapdragon, 512 MB pamięci RAM, 320 MB wewnętrznej pamięci (na szczęście można ją rozbudować o kolejne 32 GB za pomocą kart microSD), 3,2-calowy wyświetlacz dotykowy (480 x 320 pikseli), aparat cyfrowy dysponujący 5-megapikselową matrycą (flash LED, autofokus, nagrywanie filmów HD 720p), radio FM z RDS-em oraz moduły aGPS, Bluetooth i WiFi.

Biorąc pod uwagę przeznaczenie urządzenia, trzeba zaznaczyć, że pozwalać on ma na 17,5 godziny słuchania muzyki (850 godzin czuwania lub 402 minuty rozmowy UMTS). Warto też wspomnieć, że jego wymiary oraz waga wynoszą (odpowiednio) 106 x 56,5 x 14,2 milimetra i 115 gramów.

Smartfon Live with Walkman powinien się pojawić na rynku w czwartym kwartale tego roku. Niestety jego przewidywana cena nie została podana.