LizardTech wykupuje fraktale Altamiry

LizardTech, dostawca rozwiązań wizualnych, zamierza wykupić stworzoną przez Altamira Group technologię Genuine Fractals i zintegrować ją z własnym oprogramowaniem DjVu i MrSID.

Wtyczka Genuine Fractals stworzona przez Altamira Group pozwala programowi Adobe Photoshop i kompatybilnym aplikacjom graficznym zwiększać rozdzielczość i rozmiar obrazów z zachowaniem oryginalnej ostrości i odwzorowanie szczegółów. Na mocy zawartego porozumienia firma LizardTech przejmuje od Altamiry technologię Genuine Fractals wraz z własnością intelektualną, prawami patentowymi i znakiem towarowym.

LizardTech zamierza wykorzystać Genuine Fractals w swoim MrSID, formacie kompresji obrazów, który pozwala np. na jednoczesne uzyskanie małego pliku PDF do publikacji online i dokumentu o wysokiej jakości przeznaczonego do druku. MrSID Browser Plug-in 1.3 dla platformy Macintosh, który umożliwia przeglądanie obrazów formatu MrSID jest dostępny do pobrania z witryny LogiTech. Z kolei system DjVu to rozwiązanie 'scan-to-Web', które pozwala szybko tworzyć cyfrowe dokumenty i wygodnie magazynować je online.

www.lizardtech.com


Zobacz również