Localscope: serwisy lokalizacyjne na wyciągnięcie ręki

Rynek programów informujących o otoczeniu użytkownika jest już spory. Localscope chce się wyróżnić możliwością wyboru spomiędzy różnych dostępnych serwisów lokalizacyjnych. Oprócz tego, cechuje go stylowe wykonanie.

Localscope zawiera wszystkie podstawowe funkcje. Można oglądać wyniki wyszukiwania na liście lub mapie, wyznaczyć miejsce docelowe oraz trasę do niego itd.. Oferuje jednak jedną opcję, której nie posiadają konkurenci. Mowa o możliwości wybierania między serwisami, które przeszukujesz.

Na razie, do poszukiwań, można używać Google, Bing, Foursqure, Twittera a nawet Wikimapy. Ten ostatni jest stosunkowo nową usługą łączącą Google Maps z systemem wiki dodającym informacje o danym miejscu. Widok rozszerzonej rzeczywistości dostępny w Localscope stanowi trzeci sposób wyświetlania wyników poza znaną listą oraz mapą.

Można też wybrać adres lub miejsce inne niż twoje obecne. Wybiera się je z kontaktów lub za pomocą mapy. Twoje ostatnie i ulubione poszukiwania są łatwo dostępne, a linkami z miejscami, które odkryłeś możesz dzielić się na Facebooku, Twitterze, SMS-em lub e-mailem.

Localscope to produkt firmy Cynapse. Dostępny jest w App Store za 1 dolara, a dział na iPhone i iPod Touch z systemem iOS 4.0 lub nowszym.