Logitech Harmony 688

Urządzenie wyjątkowo proste w konfiguracji, pod warunkiem że użytkownik ma stały dostęp do Internetu.

Urządzenie wyjątkowo proste w konfiguracji, pod warunkiem że użytkownik ma stały dostęp do Internetu.

Logitech Harmony 688

Harmony 688 pod względem ergonomii jest urządzeniem dopracowanym. Dobrze leży w dłoni, choć jest duży, a obsługę w ciemności ułatwia całkowicie podświetlana klawiatura. Niewielki ekran LCD sąsiaduje z sześcioma klawiszami odpowiadającymi za wywoływanie funkcji, które wizualizowane są w postaci napisów prezentowanych na wyświetlaczu. Logitech dopiero raczkuje w produkcji pilotów uniwersalnych, ale ma za to duże doświadczenie w wytwarzaniu akcesoriów komputerowych. Widać to niestety w podejściu do sposobu konfiguracji sterownika, która wymaga dostępu do Internetu - co naszym zdaniem jest poważną wadą. Po zarejestrowaniu się w serwisie internetowym producenta i odpowiedzeniu na kilka pytań można przystąpić do konfigurowania urządzenia. Trzeba je przedtem podłączyć do komputera (PC lub Mac) za pośrednictwem kabla USB. Baza obsługiwanych urządzeń jest bardzo obszerna, lecz niektórych marek w niej nie ma (np. Kody). W takim przypadku należy ręcznie wprowadzić odpowiednie kody podczerwieni do 2-megabajtowej pamięci pilota. Obsługa urządzeń zapisanych w internetowej bazie Logitecha została dobrze przygotowana. Na wyświetlaczu LCD pilota, przewijając ekran po ekranie, uzyskujemy dostęp do funkcji, które występują w oryginalnym sterowniku wybranego odtwarzacza DVD, nagrywarki czy amplitunera. Znakomicie rozwiązano problem tworzenia makr. Można je zapisać pod kilkoma klawiszami umiejscowionymi na górze pilota. Są one opisane jako - Watch TV, Watch DVD itp., co ma odzwierciedlać obsługę odpowiednich, wybranych przez użytkownika urządzeń. Wywoływanie funkcji można przypisać także innym klawiszom pilota. Makra tworzy się w bardzo prosty sposób na stronie internetowej. Po zakończeniu operacji uaktualnione profile sterowania przesyłane są do pilota. Utworzone makra mają jednak jedną wadę - w pilocie Logitecha czas przerw pomiędzy wywoływaniem określonych funkcji ograniczony jest do 10 s. Z drugiej strony, Harmony 688 ma funkcję (niestety na razie niedopracowaną), której zabrakło innym testowanym przez nas pilotom - możliwość korygowania utworzonych profili bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. W sytuacji gdy dana funkcja pilota nie daje pożądanych efektów, sygnalizujemy to, wciskając klawisz Help. Wówczas sterownik powtarza daną operację i oczekuje potwierdzenia poprawności jej wykonania. W przypadku braku akceptacji powtarza ponownie, a jeśli użytkownik ją zatwierdzi - skorygowana funkcja trafia do pamięci pilota.

Informacje

Typ pilot uniwersalny

Cena ok. 900 zł

Dystrybutor Logitechhttp://www.logitech-sklep.pl

Funkcje podświetlana klawiatura, konfiguracja z poziomu Internetu, 2 MB pamięci, 2 miesiące darmowego serwisu z programem TV wgrywanym do pilota (można go sprawdzać na wbudowanym wyświetlaczu), zapamiętywanie kodów innych pilotów

Dlaczego

Dobre wykonanie, wygodne konfigurowanie makr przy wykorzystaniu strony internetowej producenta. Bogata baza obsługiwanych urządzeń.