Logitech Harmony 785

Solidny i funkcjonalny uniwersalny sterownik sprzętu audio-wideo.

Solidny i funkcjonalny uniwersalny sterownik sprzętu audio-wideo.

Wygodna konfiguracja, obsługa do 15 urządzeń. Zasilany z akumulatora ładowanego w bazie.

Wygodna konfiguracja, obsługa do 15 urządzeń. Zasilany z akumulatora ładowanego w bazie.

Harmony 785 to pilot uniwersalny Logitecha, który jest tańszą wersją Harmony 895 (jego test publikujemy na str. 16). Podobnie jak droższy model pozwala on na sterowanie aż 15 urządzeniami i ma aż 2 MB pamięci, lecz wysyła tylko fale podczerwone. Wykonany jest z nieco gorszych materiałów i ma mniejszy kolorowy wyświetlacz LCD, a umieszczonych po bokach klawiszy umożliwiających szybkie uruchamianie wyświetlanych funkcji jest tylko 6. Programowanie sterownika odbywa się w identyczny sposób jak w przypadku wszystkich pilotów Logitecha.

Wyświetlacz

Wyświetlacz

Konfiguracja urządzenia wymaga podłączenia do Internetu za pośrednictwem komputera (PC lub Mac), co umożliwia wyposażenie pilota w port USB. Po zarejestrowaniu się w serwisie internetowym producenta konfigurujemy urządzenie odpowiadając na wiele pytań. Na ekranie LCD pilota, przewijając ekran po ekranie, uzyskujemy dostęp do funkcji, które występują na oryginalnym pilocie konkretnego odtwarzacza DVD, nagrywarki czy amplitunera. Makra, tak samo jak w droższym modelu, tworzy się łatwo na stronie internetowej. Są one definiowane jako Watch TV, Watch DVD itp., co ma odzwierciedlać obsługę odpowiednich, wybranych przez użytkownika urządzeń. Wywoływanie tak opisanych funkcji można przypisać nie tylko do 6 klawiszy umiejscowionych w górnej części pilota, ale i do innych przycisków.

Werdykt

Werdykt

Po zakończeniu operacji uaktualnione profile sterowania przesyłane są do pilota. Ciekawą cechą Harmony 785 jest możliwość korygowania utworzonych profili bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. W sytuacji gdy dana funkcja pilota nie daje pożądanych efektów, sygnalizujemy to, wciskając klawisz Help. Wówczas sterownik powtarza daną operację i oczekuje na potwierdzenie poprawności jej wykonania. W przypadku braku akceptacji powtarza ponownie, a jeśli użytkownik ją zatwierdzi - skorygowana funkcja trafia do pamięci pilota.

Informacje

Typ pilot uniwersalny

Cena 699 zł

Dystrybutor Logitech

Funkcje podświetlana klawiatura, konfiguracja z poziomu Internetu, 2 MB pamięci, skanowanie kodów innych pilotów, obsługa do 15 urządzeń, zasilanie z akumulatorów ładowanych w bazie

Główni rywale

Philips SRU9600 399 zł (5/2007)

Solidnie wykonany pilot uniwersalny obsługujący do 8 urządzeń. Wygodne programowanie. Kontrastowy, wyraźny wyświetlacz.

One For All Kameleon 6 449 zł (4/2005)

Atrakcyjnie wyglądający i dobrze wykonany sterownik obsługujący do 6 urządzeń. Ergonomia i praca klawiszy tradycyjnych niedopracowane. Przeciętna obsługa makr.