Logitech Harmony 895

Ciekawy i funkcjonalny pilot uniwersalny wymagający jednak od użytkownika dostępu do sieci internet.

Ciekawy i funkcjonalny pilot uniwersalny wymagający jednak od użytkownika dostępu do sieci internet.

Logitech Harmony 895

Dobre wykonanie, łatwe konfigurowanie makr przy wykorzystaniu strony internetowej producenta. Bogata baza obsługiwanych urządzeń.

Przetestowaliśmy jeden z najbardziej zaawansowanych wielofunkcyjnych pilotów Logitecha, Harmony 895, który może obsłużyć 15 różnych urządzeń audio-wideo. Sterownik jest dość duży, lecz ergonomiczny i wygodny w użytkowaniu. Solidnie wykonane urządzenie jest zasilane z wbudowanego akumulatora. Charakterystycznym elementem pilota jest duży, kolorowy wyświetlacz, na którym prezentowane są oznaczenia funkcji, które można uaktywnić za pomocą 8 przycisków umieszczonych po obu stronach ekranu. Model Logitecha wyposażono w czujnik ruchu, który włącza podświetlanie ekranu w momencie wzięcia sterownika do ręki. Zasięg pilota jest bardzo duży, a do tego obsługuje on nie tylko fale podczerwone, lecz także radiowe.

Logitech Harmony 895

Wyświetlacz

W tym drugim przypadku pozwala sterować sprzętem nie tylko ze znacznej odległości, ale również np. zza ściany. Ponadto Harmony 895 sprzedawany jest w komplecie z tzw. przedłużaczem zasięgu, który konwertuje sygnał radiowy na podczerwony i może obsługiwać maksymalnie 8 urządzeń wyposażonych w wyjścia IR do podłączenia dodatkowego czujnika podczerwieni (takie gniazda ma wiele urządzeń audio-wideo).

Logitech Harmony 895

Podstawowy sposób programowania pilota wymaga podłączenia go do Internetu (za pośrednictwem komputera, poprzez złącze USB) i skorzystania z odpowiedniej aplikacji dostępnej na stronie Logitecha umożliwiającej skonfigurowanie sterownika i wgranie kodów z bazy zawierającej ponad 175 000 kodów pilotów różnych marek. Jeśli nie znajdzie się wśród nich poszukiwany przez nas model urządzenia, pozostaje możliwość manualnego programowania Harmony 895,czyli skanowania odpowiednich kodów podczerwieni do 2-megabajtowej pamięci pilota w trybie mapowania kolejno wszystkich klawiszy oryginalnego pilota.

Logitech Harmony 895

Werdykt

Znakomicie rozwiązano problem tworzenia rozbudowanych makr, czyli sekwencji zadań (ich liczbę ogranicza tylko pojemność pamięci) wywoływanych jednym przyciskiem. Tworzy się je w bardzo prosty sposób (z możliwością ustalenia czasu zwłoki pomiędzy wywoływaniem kolejnych komend) na stronie internetowej. Po zakończeniu operacji profile sterowania przesyłane są do pilota. Harmony 895 ma jeszcze jedną zaletę - możliwość korygowania utworzonych profili bez konieczności podłączania urządzenia do komputera.

Informacje

Typ pilot uniwersalny

Cena 965 zł

Dystrybutor Logitech

Funkcje podświetlana klawiatura, konfiguracja z poziomu Internetu, 2 MB pamięci, skanowanie kodów innych pilotów, przedłużacz zasięgu, praca z falami radiowymi i podczerwonymi, obsługa do 15 urządzeń, zasilanie z akumulatorów ładowanych w bazie

Główni rywale

Philips Pronto SBC-RU960 1849 zł

Uniwersalny sterownik pracujący na falach podczerwonych i radiowych. Duży, podświetlany ekran dotykowy. Programowanie z poziomu komputera PC.

Logitech Harmony 785 699 zł (5/2007)

Pilot uniwersalny obsługujący aż 15 urządzeń, zasilany z akumulatora ładowanego w atrakcyjnej stylistycznie bazie. Wygodna konfiguracja. Solidne wykonanie.