Logitech KeyCase

Logitech na targach CeBit 2002 zaprezentował ciekawe rozwiązania do palmtopów. Jednym z nich jest rozkładana klawiatura Tapeaway, bardzo podobna do oferowanej już od dłuższego czasu przez firmę Stowaway.

Logitech na targach CeBit 2002 zaprezentował ciekawe rozwiązania do palmtopów. Jednym z nich jest rozkładana Tapeaway, bardzo podobna do oferowanej już od dłuższego czasu przez firmę Stowaway.

Jednak o wiele ciekawszym produktem jest klawiatura KeyCase. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła szmatka, na której ktoś starannie nadrukował cieniowane klawisze. Po podłączeniu do palmtopa okazuje się, że klawiatura jest prawdziwa,a przyciski nie są tylko nadrukowane, ale pełnią tradycyjną funkcję. KeyCase można dowolnie zwijać czy nawet pognieść bez obawy o uszkodzenie. Po zakończonej pracy posłuży więc jako etui chroniące palmtop przed uszkodzeniami (jej część zrobiona jest z Kevlaru).

KeyCase wykorzystuje technologię ElekTex, która odpowiada za wyczuwanie naciśnięć klawiszy. Po podłączeniu klawiatury do palmtopa należy określić, na jak silne naciśnięcia ma reagować - dostępne są trzy poziomy czułości.

KeyCase to pełna klawiatura QWERTY wraz z jedenastoma klawiszami skrótów oraz możliwością przewijania zawartości okna wyświetlanego na ekranie palmtopa. Z powodu dużej elastyczności i niewielkiej grubości nie jest zbyt wygodna w użyciu. Natomiast te same właściwości okazują się dużymi zaletami podczas transportu. W komplecie z KeyCase użytkownik otrzymuje sterowniki do systemu PalmOS 3.3 i 4.x. Klawiatura współpracuje z Palm m100 i późniejszymi modelami, łącznie z najnowszym m135 i i705. Producent planuje wprowadzenie KeyCase w wersji do komputerów iPAQ.

Rodzaj klawiatura

Producent Logitech

Informacje Tech Data

tel. (22) 5479200

www.techdata.com.pl

Cena 525 zł

Werdykt PCWK

+ łatwy transport

+ duża elastyczność

+ służy jako etui palmtopa

- niewygodna podczas pisania