Logitech MX Air Mouse - jeszcze mysz czy już pilot?

Nowa propozycja firmy Logitech powinna przede wszystkim spodobać się wszystkim miłośnikom pecetów typu Media Center. MX Air Mouse, to bezprzewodowa laserowa myszka, do wykorzystania której, nie potrzebujemy żadnej płaskiej powierzchni.

Nawigacja i sterowanie za pomocą nowego wynalazku Logitecha nie jest skomplikowane - oprócz zwykłych ruchów MX Air Mouse rozpoznaje tez gesty, które przypisać możemy do różnych funkcji. Dla przykładu, po wciśnięciu przycisku głośności ruch myszą w prawo zwiększy poziom dźwięku a w lewo - zmniejszy.

Urządzenie wykorzystuje połączenie radiowe i tak, jak w wypadku innych bezprzewodowych sprzętów tego typu umożliwia sterowanie kursorem z dziesięciu metrów od odbiornika podpiętego pod port USB. W tej chwili myszka działa poprawnie z Windows XP i Vista ale producent zapewnia, że już niedługo opublikuje sterowniki dla Mac OS X. Oficjalna data wprowadzenia do sprzedaży to najpewniej Sierpień 2007 a cena - około 150 dolarów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, na którym prezentujemy urządzenie w działaniu. Zobacz film: Logitech MX Air Mouse - jeszcze mysz czy już pilot?