Logitech MX610 - mysz i pager w jednym

Wydawać by się mogło, że MX610 to tylko jeszcze jedna bezprzewodowa mysz w serii tego typu peryferiów Logitecha. Producent wyposażył jednak ten model w pewną ciekawą funkcję, która może nieco ułatwić codzienną pracę z komputerem - funckję alertów o nowej poczcie email.

Logitech MX610 - mysz i pager w jednym

Mysz Logitech MX610

Dzięki temu mysz może służyć jako prosty pager. Dzięki kolorowym diodom informuje ona użytkownika o nowej poczcie elektronicznej (dioda niebieska), a także o nowych wiadomościach odbieranych za pomocą komunikatora internetowego (dioda pomarańczowa). Sterownik myszy wykrywa nowe maile odbierane za pomocą klienta poczty oraz wiadomości przesyłane za pomocą takich komunikatorów jak Windows Messenger, MSN Messenger czy Yahoo Instant Messenger.

Jak informuje producent, mysz może działać w odległości do 10 metrów od komputera. W sumie na obudowie myszy znajduje się 10 przycisków (w tym kontrolujące głośność dźwięku w komputerze). Urządzenie komunikuje się z komputerem za pośrednictwem połączenia radiowego 2,4 GHz.

Przedstawiciele Logitecha wskazują na fakt, iż użytkownicy myszy bezprzewodowych często uznają swoje urządzenia za uszkodzone, podczas gdy prawdziwą przyczyną niewłaściwego działania jest wyczerpana bateria. MX610 będzie informować użytkownika o niskim stanie baterii - w chwili, gdy poziom energii spadnie do 10 %. Na jednej baterii mysz może funkcjonować przez okres 3 miesięcy.

Mysz będzie dostępna w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie w październiku - na razie znana jest jedynie cena urządzenia na rynku amerykańskim - ok. 60 USD.

Więcej informacji: Logitech