Logitech: Pilot dla wymagających

Firma Logitech zaprezentowała nowy model uniwersalnego pilota z serii Harmony. Urządzenie - oznaczone numerem 1000 - wyposażono m.in. w 3,5-calowy, kolorowy ekran dotykowy. Wyróżnia się ono również nietypowym kształtem.

Jak zapewnia firma, pomimo ekskluzywnego wyglądu, pilot nie będzie bardzo drogi (jak na produkt z górnej półki), a przy tym ma zapewnić wygodną konfigurację i wyznaczyć nowy standard łatwości użytkowania.

Dzięki Harmony 1000 obsługa całego multimedialnego sprzętu ma być jeszcze łatwiejsza dzięki stosowanej już we wcześniejszych modelach technologii One-Touch Activity Control.

Logitech: Pilot dla wymagających

Logitech Harmony 1000 Advanced Universal Remote

One-Touch Activity Control pozwala przy pomocy wybrania zaledwie jednej funkcji uruchomić cały nasz domowy system multimedialny w odpowiednim trybie. Przykładowo, jeśli wybierzemy funkcję Watch DVD, automatycznie włączy się telewizor, odtwarzacz DVD oraz - jeżeli zajdzie taka potrzeba - ustawiony zostanie także odpowiedni kanał. Następnie po wybraniu czynności na ekranie pilota pojawiają się kontrolki typowe tylko dla niej. Dzięki temu nie mamy nigdy nadmiaru opcji, a sterowanie jest proste i czytelne. Większość zaawansowanych funkcji pilota dostępna jest za pośrednictwem dotykowego ekranu, urządzenie posiada jedynie dziewięć stałych przycisków do ustawiania kanałów, głośności i czterokierunkowy panel nawigacyjny z przyciskiem OK oraz przycisk włączający.

Pilot ma wbudowany akumulator i jest dostarczany ze specjalną podstawką, służącą do jego ładowania. Akumulator wystarcza średnio na tydzień używania pilota. Konfiguracja urządzenia odbywa się po podłączeniu go do komputera - przez specjalny program, w którym wystarczy wpisać symbole komponentów naszego sprzętu, a kreator automatycznie zaprogramuje wszystkie specjalne kody i komendy IR z bazy ponad 175 tysięcy urządzeń od ponad 5 tysięcy producentów.

Harmony 1000 będzie dostępny jeszce w tym roku. Sugerowana cena to 500 USD.

Więcej informacji.