Logitech Revue - zestaw do obsługi telewizji Google

Logitech oficjalnie zaprezentował Revue, zestaw do obsługi Google TV. Revue składa się z set-top-boksu i klawiatury, a do sprzedaży powinien trafić do końca października.

Google TV to usługa, której zadaniem jest integracja telewizora i multimedialnych możliwości zapewnianych przez komputer. Wśród biznesowych partnerów Google oficjalnie wspierających usługę znalazły się takie spółki jak CNN, TNT, Cartoon Network oraz Twitter, Napster i blip.tv, które zoptymalizowały już swoje serwisy internetowe specjalnie na potrzeby telewizji Google.

Z usługi będzie można skorzystać za pomocą specjalnych telewizorów z zainstalowanym systemem Android lub poprzez media-box stworzony przez firmę Logitech - Revue.

Zobacz również:

  • Nowa epoka w VOD - jak w pełni wykorzystać potencjał HBO Max, Disney Plus, Netflix i innych?
  • Google TV - co to jest, czym różni się od Android TV i czy warto?

Wchodzący w skład zestawu Revue set-top-box można podłączyć do telewizora przez interfejs HDMI.

Urządzenie łączy się też z Internetem, przewodowo lub przez Wi-Fi (802.11 b/g/n). Dzięki łączności z Siecią Revue dostarcza treści dostępne online - filmy, strony internetowe, aplikacje sieciowe i inne media - na ekran odbiornika tv.

Urządzenie dysponuje dwoma portami USB 2.0 i dwoma HDMI ("out" do połączenia z cyfrową nagrywarką lub telewizorem, "in" do połączenia z dekoderem telewizji satelitarnej/kablowej).