Logitech Wireless Desktop MK710 - trzy lata na baterii?

Firma Logitech zaprezentowała zestaw bezprzewodowy złożony z klawiatury komputerowej i myszy, noszący oznaczenie MK710. Producent zapewnia, że żywotność baterii zestawu sięga aż trzech lat, w związku z czym użytkownik nie musi martwić się o systematyczną ich wymianę.

Logitech Wireless Desktop MK710

PC World Testy - mysz komputerowe i zestawy klawiatura+mysz

Wydłużenie żywotności baterii nastąpiło, jak podkreśla producent, w wyniku zastosowania technologii Logitech Advanced 2.4 GHz "przesyłającej informacje znacznie szybciej, niż typowe systemy bezprzewodowe w paśmie 27 MHz." Oprócz tego zarówno mysz jak i klawiatura szybciej przechodzą w stan spoczynku, jeśli nie są używane.

"Nikt nie przejmuje się wymianą baterii dopóki nie jest do tego zmuszony. Kiedy ten czas nadchodzi, zawsze jest to najmniej odpowiedni moment. Dzięki gwarancji trzyletniej żywotności baterii, pracując z zestawem Logitech Wireless Desktop MK710 możesz zapomnieć, że w ogóle działa on na baterii" - w tych słowach Rory Dooley, wicedyrektor Logitech, zachwala najnowszy produkt firmy.

Tyle tylko, że trzy lata to okres szacunkowy, uzależniony od sposobu wykorzystania wchodzących w skład zestawu urządzeń - podkreśla to zresztą sam producent.

Żywotność baterii dla klawiatury ustalono na podstawie kalkulacji dla 2 milionów naciśnięć klawiszy w ciągu roku, w środowisku biurowym. W wypadku myszy czas pracy na baterii może różnić się w zależności od sposobu pracy z komputerem.

Klawiatura i mysz współpracują z odbiornikiem Logitech Unifying (do jednego odbiornika można dodać do sześciu kompatybilnych urządzeń). Klawiatura wyposażona jest w klawisze o gładkich, zaokrąglonych krawędziach; miękką podpórkę pod nadgarstki oraz wyświetlacz LCD informujący o stanie baterii i włączonych opcjach Caps Lock, Scroll Lock i Num Lock. Mysz, której konstrukcja dostosowana jest do prawej dłoni, oferuje trzy specjalne przyciski funkcyjne, umieszczone w zasięgu kciuka.

Zestaw Logitech Wireless Desktop MK710 jest już w sprzedaży - jego cena to 379 zł.