Logitech Z-680

To najlepszy zestaw głośników komputerowych, jaki do tej pory testowaliśmy.

To najlepszy zestaw głośników komputerowych, jaki do tej pory testowaliśmy.

Nie jest to pierwszy model głośników komputerowych tej firmy, który może poszczycić się obecnością loga THX świadczącego o spełnieniu wyśrubowanych wymogów laboratoriów Lucasfilm. Wcześniej Logitech zaprezentował, testowany także na naszych łamach, komplet Z-560. Głośniki, mimo całkiem przyzwoitego brzmienia, miały kilka istotnych niedociągnięć, np. brak kolumny centralnej czy pilota zdalnego sterowania. Wraz z wprowadzeniem do oferty Z-680 wyeliminowano praktycznie wszystkie wady, a co więcej dodano sporo nowych elementów, które znacznie podnoszą wartość systemu dla kinomana komputerowca.

Bez polotu stylistycznego, jednak z racji niewielkiej liczby przycisków nie sprawia trudności w codziennym użytkowaniu. Pewna praca.

Bez polotu stylistycznego, jednak z racji niewielkiej liczby przycisków nie sprawia trudności w codziennym użytkowaniu. Pewna praca.

System wyposażono we wbudowane dekodery DD 5.1, DTS oraz Dolby Pro Logic II. O ile do kolumn możemy poprowadzić sygnał drogą cyfrową (dwa wejścia - optyczne i elektryczne), o tyle do uzyskania pełnego systemu kina domowego wystarczy jedynie podłączenie odtwarzacza DVD. Z-680 dysponuje łączną mocą 450 W, z czego po 53 W przypadają na każdą z kolumn satelitarnych, a 188 W na aktywny subwoofer. Głośnik basowy umieszczono na przedniej ściance sporej skrzyni subwoofera, będącego konstrukcją bas refleks. Subwoofer kryje też końcówki mocy i to do niego należy podłączyć pozostałe kolumienki. Mają one po jednym szerokopasmowym głośniku z nieruchomym metalowym stożkiem po środku membrany. Ciekawostką wśród kolumn komputerowych jest wysoka jakość gniazd głośnikowych, które tu są solidnymi zakręcanymi końcówkami akceptującymi np. wtyki bananowe. Całości dopełnia moduł sterowania (kryje też dekodery) z niewielkim i niestety bardzo słabo czytelnym wyświetlaczem LCD. Brzmienie systemu, w stosunku do opisywanego już kompletu Z-560, znacznie się poprawiło. Jeśli subwoofer nie zostanie nadmiernie wysterowany, to otrzymamy spójny przestrzenny dźwięk z solidną podstawą basową. Najniższe tony nie zapędzają się w dolne zakresy pasma, lecz w reprodukowanym przedziale są szybkie, obfite i mają przyjemne, kinowe brzmienie. Soprany i średnica nie zawodzą, dzięki czemu oprócz bardzo dobrych wrażeń przestrzennych, otrzymujemy czytelne i wyraźne dialogi z kolumny centralnej.

Informacje

Typ zestaw głośników

Cena 2333 zł

Dystrybutor ABC Datahttp://www.abcdata.com.pl

Funkcje kilka trybów DSP, DPL II Movie i Cinema, DD 5.1, DTS

Złącza analogowe do podłączenia komputerowego typu 5.1, cyfrowe optyczne i elektryczne