Logitech - klawiatura dla gracza

Firma Logitech wprowadziła do swojej oferty nową klawiaturę komputerową - G15 - stworzoną z myślą o zapalonych graczach. Urządzenie wyposażone jest m.in. w miniaturowy wyświetlacz LCD oraz 18 dodatkowych przycisków funkcyjnych.

Na umieszczonym w górnej części klawiatury wyświetlaczu prezentowane mogą być np. informacje o obciążeniu procesora, wykorzystaniu pamięci, statusie odtwarzacza multimedialnego czy pojawieniu się nowej wiadomości e-mail. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do ważnych danych również podczas grania w ulubioną grę, bez konieczności przełączania się do widoku Pulpitu. Co więcej, jeszcze w tym roku na rynku mają pojawić się gry przystosowane do współpracy z nową klawiaturą - podczas grania w nie na wyświetlaczu prezentowane będą dane o poziomie zdrowia bohatera gry, liczbie amunicji, czy wyniku rozgrywki. Nabywca G15 otrzymuje również pakiet oprogramowania, które umożliwia pisanie własnych aplikacji, wykorzystujących wyświetlacz.

Logitech - klawiatura dla gracza

Klawiatura Logitech G15

Grę ułatwiać ma 18 dodatkowych klawiszy funkcyjnych (tzw. G-keys) oraz możliwość pisania makr, podpinanych pod dowolne przyciski (umożliwi to graczom wykonywanie całej sekwencji działań poprzez wciśnięcie jednego przycisku).

Zobacz również:

  • Raj dla gamerów? Elektroniczne gadżety znanych marek w Biedronce - te produkty powinieneś przetestować
  • To może być najlepszy prezent świąteczny dla gracza w tym sezonie. 2 razy więcej za 2 razy mniej

Przydatną funkcją jest również podświetlenie klawiszy - dzięki temu można grać nawet po ciemku. Klawiatura ma wbudowane dwa porty USB oraz przełącznik, umożliwiający wyłączenie klawisza Windows (gwarantuje to, że graczowi nie zdarzy się podczas rozgrywki przypadkowe wyświetlenie menu Start).

Urządzenie pojawi się w sprzedaży w październiku. Jego cenę ustalono na 80 USD.

Więcej informacji: Logitech.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: